• Surfař s nejlepším výsledkem na konci dvoudenní akce získá zcela nový model Jeep® Wrangler 2018.

2. května 2018, Auburn Hills, Michigan - Značka Jeep®, která je exkluzivním automobilovým partnerem mistrovství světa v surfování WSL, se zúčastní historicky první soutěže na umělé vlně v areálu Surf Ranch Facility v Lemoore v Kalifornii. Soutěž Founders' Cup pořádaná organizací Michelob ULTRA PURE Gold postaví 5. a 6. května proti sobě pět národních týmů tvořených nejlepšími surfaři světa.

WSL Surf Ranch se může pochlubit největší umělou vlnou na světě, a sice 700 yardů (640,08 metru). Technologie Surf Ranče je schopna vyrábět dokonalé barely (vlny, které při lámání tvoří dutinu) a vlny pro nejrůznější manévry. Ranč v kalifornském Lemoore slouží primárně pro testovací účely a v posledních dvou letech procházel velmi pečlivým laděním pod vedením 11násobného šampiona WSL Kellyho Slatera z USA a také na základě zpětné vazby špičkových surfařů WSL. Technologie má potenciál naplnit nejsmělejší představy surfařské komunity, mimo jiné díky vytváření identických podmínek pro všechny soutěžící. První veřejnou akcí WSL na ranči v Lemoore bude pohár Founders' Cup, který nabídne zcela jedinečný formát.

„Příznivci surfování a značky Jeep® sdílejí extrémní nadšení, které je žene vpřed při hledání dalšího dobrodružství," řekl Mike Manley, ředitel značky Jeep®. „Soutěž Founders' Cup a areál Surf Ranch se zrodily z vášně celé surfařské komunity, která snila o jejich existenci. Tito lidé jsou stejnými nadšenci jako ti, kteří tvoří komunitu značky Jeep®. Se surfaři World Surf League nesdílíme pouze vášeň. Díky svému celosvětovému dosahu jsme schopni šířit tento sport po celém světě."

Značka Jeep® se této akce zúčastní i prostřednictvím nedávno představené 360stupňové virtuální reality Jeep® Sessions: A Surfing Journey. Příznivci surfování mohou v rámci virtuální reality prožít dobrodružství po boku vyslanců značky Jeep® Jordy Smithe a Malie Manuel. Pět videí Crazy Passionate, která jsou k vidění na všech sociálních a digitálních kanálech značky Jeep®, zdůrazňují sdílení hodnot mezi značkou Jeep® a surfařskou komunitou.

Partnerství na akci Founders' Cup dále zahrnuje:

  • Jeep® Best Ride - jednotliví surfaři budou hodnoceni za každou jízdu a sportovec snejvětším počtem bodů získá titul „Jeep® Best Ride". Diváci budou o průběžném vedení vžebříčku Jeep® Best Ride informováni i během závodu, a to speciální ikonou vedle jména vedoucího sportovce. Celkový vítěz získá zcela nový Jeep® Wrangler 2018.
  • Autogramiáda Jeep® - 5. května s Jordy Smithem a 6. května sTyler Wright.
  • Kvidění budou zcela nový Jeep® Wrangler 2018 a Jeep® Cherokee 2019.
  • Vozidla značky Jeep® budou zajišťovat přepravu VIP hostů.

V posledních dvou dnech akce bude proti sobě soutěžit pět týmů - z USA, Brazílie, Austrálie, Evropy a ostatních států (tým World) - tvořených elitou šampionátu WSL, a to vždy třemi muži a dvěma ženami. Soutěž nabídne bohatý doprovodný program, včetně gastronomie, hudby, umění a speciálních hostů. Vstupenky na akci jsou k dispozici na stránkách WSLFoundersCup.com.

Značka Jeep® pokračuje ve sponzorství oblíbených akcí surfařské scény, jakými jsou Jeep® Leaderboard a již kultovní žlutý trikot Jeep® Leader Jersey.

V této souvislosti stojí za zmínku, že značka Jeep® byla nedávno na výročním setkání Společenství kultovních značek uznána za Kultovní značku roku 2018. Jeep® je přitom první a jedinou automobilovou značkou, která byla touto cenou poctěna. Oceněno bylo celkem osm značek, a to především za svou odvahu a nekonvenční myšlení při dosahování zájmu o značku a budování statusu kultovní značky.

O šampionátu WSL

World Surf League (WSL) oslavuje surfování a nejlepší surfařské vlny na světě prostřednictvím různých platforem. Vedení WSL sídlí v Santa Monice a má řadu regionálních zastoupení: v Austrálii, Africe, Severní Americe, Jižní Americe, na Havaji, v Japonsku a v Evropě.

WSL sdružuje nejlepší surfařské soutěže již od roku 1976. Každoročně pořádá přes 180 světových akcí v podobě poháru mužů i žen, dále Tour Big Wave, kvalifikační série, mistrovství juniorů a mistrovství Longboardů, a také anketu WSL Big Wave Award. WSL má bohatou historii a neustále prosazuje pokrok, inovaci a výkony na nejvyšší úrovni. Každoročně korunuje nejlepší sportovce, muže i ženy, v mnoha kategoriích.

Pro další informace navštivte stránky WorldSurfLeague.com.

O značce Jeep®

Značka Jeep® staví na své více než 75leté legendární historii. Produkuje originální sportovně užitková vozidla, která se mohou pochlubit prvotřídními schopnostmi, špičkovým dílenským zpracováním a mimořádnou všestranností. Tato vozidla jsou určená všem, kteří touží po neobyčejných cestách a dobrodružství. Značka Jeep® doslova poskytuje otevřenou výzvu žít život naplno díky komplexní paletě vozidel, které svým majitelům poskytují pocit jistoty zvládnutí jakékoliv cesty a terénu.

Modelová řada vozidel Jeep® v regionu EMEA zahrnuje modely Cherokee, Compass, Grand Cherokee, Renegade a Wrangler. Pro naplnění potřeb zákazníků jsou všechna vozidla Jeep® prodávaná mimo Severní Ameriku nabízená s levostranným i pravostranným řízením a se zážehovými i vznětovými motory.

Turín, 2. května 2018