REVOLUCE MOBILITY SE ZNAČKOU JEEP®
Jeep®znovuobjevuje pohon všech kol tím, že proslulé schopnosti 4x4 kombinuje se silným elektromotorem. Zatímco spotřeba paliva a emise se snižují, výkon a schopnosti se zvyšují. 4xe je klíčem k novému způsobu mobility, který rozvíjí to pravé dobrodružství se značkou Jeep® experience.
SNADNÉ NABÍJENÍ
Nabíjení baterie nového plug-in hybridního modelu Jeep® 4xe intuitivní, pohodlné a máte na výběr z několika způsobů - za jízdy, jako u běžných hybridních vozidel, nebo prostřednictvím kabelu ať už doma nebo u veřejné nabíjecí stanice. Vždy jednoduše a rychle.
SNADNÁ MOBILITA
Modely Jeep® 4xe nabíjí baterie během jízdy díky funkcím eCoasting a eBraking. Navíc s novými službami a specifickými funkcemi můžete baterie snadno nabít u jakékoliv evropské veřejné nabíjecí stanice. Mobilita bez hranic není nikdy problém.
SNADNÉ PŘIPOJENÍ
Nové modely Jeep® 4xe plug-in hybrid přichází s inovativní technologií, která vám umožní zůstat ve spojení, komunikovat se svým vozidlem a naplánovat nabíjení odkudkoliv.

SNADNÉ NABÍJENÍ

Každý Jeep® 4xe plug-in hybrid je schopen nabíjet baterie i během jízdy. Jeep® 4xe je ale vybaven řadou možností nabíjení ze zásuvky, přičemž všechny jsou intuitivní, univerzální a jednoduché. Nabíjení baterií je tak snadné a rychlé v jakékoliv situaci.

Nabíjecí kabel

Každý Jeep® 4xe plug-in hybrid je standardně dodáván s nabíjecím kabelem, který vám umožní nabít vozidlo z běžné domácí zásuvky. Nabití zcela vybitého vozidla na plnou kapacitu přitom zabere méně než 4 hodiny.

easyWallbox

Chcete dosáhnout plného nabití rychleji? Nový easyWallbox je inteligentní plug-in zařízení, které doma nainstalujete snadno bez pomoci elektrikáře. easyWallbox dokáže vyhodnotit, kolik energie se v domácnosti spotřebuje, a podle toho přizpůsobí svůj nabíjecí výkon, aby nedocházelo k výpadkům proudu. Je také schopen zaznamenat a využívat předchozí nabíjecí cykly pro optimalizaci procesu nabíjení.

Další kWh navíc
Úpravou smlouvy na odběr elektrické energie můžete dosáhnout dobíjecího výkonu až 7,4 kWh a nabít své vozidlo za 1,5 hodiny.
Chytrá technologie
Pomocí chytrého telefonu můžete sledovat stav baterie a plánovat její nabíjení.
Nákup
easyWallbox je k dispozici dle konkrétní specifikace modelů – volitelně, ve standardu nebo jako příslušenství MOPAR. Další informace vám poskytne váš prodejce.

ŘEŠENÍ PRO KAŽDOU SITUACI

Pokud nemůžete svůj vůz nabíjet doma, můžete využít kabel pro nabíjení z veřejných stanic, který lze připojit ke všem nabíjecím stanicím v Evropě. Nabíjení kdekoliv a kdykoliv ještě nikdy nebylo tak snadné.

SNADNÉ PŘIPOJENÍ

Technologie na palubě modelu 4xe plug-in hybrid využívají nejmodernějších řešení konektivity zahrnutých ve službách Uconnect™ Services. Komunikujte se svým vozidlem na dálku a spravujte jeho nabíjení snadným a velmi intuitivním způsobem, přímo z chytrého telefonu pomocí mobilní aplikace My Uconnect™.

Vzdálená správa a inteligentní navigace

Komunikujte se svým plug-in hybridním vozem Jeep® 4xe odkudkoliv. Sledujte stav baterie a spusťte nabíjení přímo z chytrého telefonu. Díky interaktivní navigaci si můžete dokonce zobrazit nejbližší dostupné nabíjecí stanice včetně podrobností o konektorech, provozním čase, dostupnosti a také další body zájmu, které vás zajímají.

Plánování nabíjení

Naplánujte si nabíjení, zvolte nabíjecí výkon nebo teplotu v interiéru, abyste nastoupili do již předehřáté nebo vychlazené kabiny. To vše pomocí chytrého telefonu a mobilní aplikace My Uconnect™, která umožňuje ovládat vůz dotykem prstu.

CHYTŘEJŠÍ NEŽ KDYKOLIV PŘEDTÍM

Nové kompaktní modely Jeep® 4xe využívají plug-in hybridní systém, který je tvořen zážehovým motorem pohánějícím přední kola a elektromotorem zajišťujícím pohon zadních kol. Elektromotor pohání baterie s výkonem 11,4 kW, která se nabíjí pomocí regenerativního brzdění. Zvolte plně elektrický režim jízdy a baterie vám zajistí dojezd až 49 km*, což je dost pro běžné aktivity ve městě.

/content/dam/jeep/cz/4xe-hybrid/FCAS-12766-jeep-4xe-hybrid-SUV-hub-mobile-CZ.png

PŘIZPŮSOBTE SVOU JÍZDU MOMENTÁLNÍM PODMÍNKÁM
Zvolte způsob jízdy, který snižuje spotřebu paliva a emise v městském provozu. Volič hybridní jízdy umožňuje snadný a rychlý výběr ideálního režimu a plynule se přizpůsobí novým podmínkám. Režim Hybrid automaticky řídí výkon z obou motorů, zatímco režim Electric deaktivuje spalovací motor a vůz pohání výhradně elektrická energie. Režim E-Save pak šetří energii v baterii, případně ji nabíjí pro pozdější využití.


Obrázky jsou pouze ilustrační.
Renegade-4xe

Jeep® Renegade 4xe

Compass-4xe

Jeep® Compass 4xe

Wrangler-4xe

Jeep® Wrangler 4xe

Renegade, Compass a Wrangler 4xe:
Emise CO2 (vážené, kombinované): 94-41 g/km.
Spotřeba paliva (vážená, kombinovaná): 4,1-1,8 l/100km.
Hodnoty jsou vypočtené podle metodiky měření spotřeby
paliva a emisí CO2 WLTP dle nařízení EU 2018/1832.
Uvedené hodnoty jsou výrobcem měřené při testech před
schvalovacím procesem a mohou se v důsledku konečné
homologace změnit.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Technologie 4xe

Jaké typy elektrických a hybridních motorů existují?

• ICE: motor s vnitřním spalováním, tradiční tepelný motor (spalující benzin, naftu apod.), u kterého se spalování paliva aktivuje oxidačním činidlem (obvykle vzduchem), a to uvnitř spalovacího prostoru.
• MHEV:kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je dobíjená spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Neumožňuje však jízdu v ryze elektrickém režimu.
• HEV:kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je dobíjená spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Výkon baterie umožňuje jízdu na krátké vzdálenosti v ryze elektrickém režimu.
• PLUG-IN HYBRID: kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterii lze dobíjet rovněž z externího zdroje (například ze zásuvky) a prostřednictvím regenerativního brzdění. Baterie umožňuje i delší cesty v ryze elektrickém režimu.
• BEV:trakce je poskytovaná výhradně elektromotorem. Jízda je tedy v ryze elektrickém režimu a dobíjení je tak možné výhradně z externího zdroje elektřiny a regenerativním brzděním.
•REEV: disponuje malým spalovacím motorem pohánějícím generátor, který dobíjí baterie a umožňuje větší dojezd v případě nízkého stavu nabití baterie.

Proč modely Jeep® nabízejí plug-in hybridní řešení?

Plug-In hybridy představují jedno z nejlepších řešení, které využívá silné stránky spalovacího motoru i elektromotoru. Kromě toho v hybridním světě plug-in hybridy umožňují optimální rovnováhu mezi dojezdem v ryze elektrickém režimu, časem nabíjení, spotřebou paliva, jízdními vlastnostmi a výkonem.

Jaké jsou hlavní výhody plug-in hybridních vozidel?

Plug-in hybridní vozidla nabízí řadu výhod elektrických vozidel, jako jsou nízké provozní náklady, tichá jízda a nulové emise v případě jízdy v ryze elektrickém režimu, navíc ale na dlouhých cestách poskytují flexibilitu konvenčního spalovacího motoru a jejich baterie nemusí být dobíjené z externího zdroje. Kombinace spalovacího motoru a elektromotoru umožňuje rovněž dosáhnout většího točivého momentu a výkonu než u konvenčních velkoobjemových motorů. Jeep® 4xe představuje velmi pokročilé řešení, které zvyšuje výkon a jízdní komfort a současně zajišťuje nižší provozní náklady a emise ve srovnání s vozidly se spalovacími motory.

Jakým druhem elektrického vozidla je Jeep® Renegade 4xe?

Jeep® Renegade 4xe je plug-in hybridním elektrickým vozidlem 4x4 se zážehovým motorem pohánějícím přední kola a elektromotorem pohánějícím zadní kola, což se projevuje v lepších offroadových schopnostech. Tato dvojice motorů spolupracuje a jejich činnost je řízena automaticky palubním počítačem vozidla. Elektromotor je poháněn baterií o výkonu 11,4 kW, která se dobíjí během jízdy regenerativním brzděním, ovšem je možné ji dobíjet i externě z elektrické sítě. Baterie umožňuje vozidlu pracovat v ryze elektrickém režimu, a to až 50 km (30 mil), ovšem za předpokladu, že je plně nabita. Pokud se úroveň baterie bude blížit nule, zážehový motor ji dobije během jízdy, aby byla zajištěna nepřetržitá dostupnost pohonu 4xe.

Jaké specifické technologie jsou nabízené u modelů Jeep® 4xe ve srovnání s tradičními modely této řady?

Modely Jeep® 4xe umožní řidiči jet v několika režimech: elektrickém, hybridním a také e-Save, který udržuje nabitou baterii. K dispozici jsou e-funkce, jako například eco-coaching vedoucí k účinnější a ekonomičtější jízdě, regenerativní brzdění (rekuperace) dobíjející baterie při jízdě nebo spuštění klimatizace na dálku prostřednictvím mobilního telefonu nebo časovače v palubním infotainmentu Uconnect. Modely 4xe jsou navíc vybavené specifickými prvky, včetně speciálního přístrojového panelu, specializované sekce v infotainmentu Uconnect s 8,4palcovou obrazovkou a nového režimu jízdy Sport systému Selec-Terrain, který zvyšuje výkon vozidla přidáním výkonu motoru a zlepšením odezvy řízení.

Budou modely Jeep® Renegade 4xe a Compass 4xe k dispozici také ve verzi Trail Rated?

Ano, i tyto modely Jeep® 4xe budou neschopnějšími plug-in hybridními 4x4 SUV na trhu. Elektrifikace zlepšuje jejich legendární schopnosti díky navýšení točivého momentu elektrickým motorem a také díky extrémní přesnosti v počátečních fázích rozjezdu a během jízdy v náročném terénu, kde je vyžadována redukce.

Jaké jsou klíčové vlastnosti modelů Jeep® 4xe z hlediska konektivity?

Modely Jeep® 4xe jsou a budou nabízené s nejmodernějšími systémy konektivity. Například Jeep® Renegade 4xe standardně nabízí služby UConnect Services* a poskytuje inovativní služby týkající se bezpečnosti, ochrany a komfortu. Systém Uconnect zákazníkům umožňuje získávat informace o stavu vozidla prostřednictvím specifické aplikace My Uconnect pro chytré telefony*. V této aplikaci mají zákazníci modelů Jeep® 4xe možnost najít nejbližší dobíjecí stanice nebo si na dálku nastavit teplotu v interiéru vozu.

* Některé služby My Uconnect 4xe budou aktivní od druhé poloviny roku 2020. Více informací o dostupnosti a aktivaci konkrétních služeb My Uconnect 4xe lze získat buď na oficiální internetové stránce Jeep® nebo u oficiálního prodejce značky Jeep®.

Je objem zavazadlového prostoru ovlivněn systémem 4xe?

Nikoliv. Objem zavazadlového prostoru je stejný jako u standardních verzí modelů Jeep® se spalovacími motory.

Dobíjení – otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá dobití baterie u modelů 4xe?

Dobíjení na maximální úroveň nabití trvá přibližně 1 h 36 minut při využití rychlodobíjení, ať už prostřednictvím Wallboxu (tedy vysokonapěťové domácí nabíječky pro rychlonabíjení) nebo veřejné dobíjecí stanice, nebo přibližně až 3 hodiny při nabíjení z domácí elektrické zásuvky.

Jaké systémy dobíjení nabízejí modely Jeep® 4xe?

Modely Jeep® 4xe umožňují jak standardní režim dobíjení, tak rychlodobíjení až 7,2 kW.

Lze nabíjení nějak individuálně nastavit?

Ano, a to prostřednictvím palubního infotainmentu Uconnect nebo aplikace My Uconnect z chytrého telefonu. Při dobíjení doma je třeba možné nastavit preferovaný čas dobíjení (např. přes noc) nebo zvolit úroveň výkonu dobíjení.

Co se stane, když se během cesty baterie vybije?

Vybije-li se během jízdy baterie, automaticky se nastartuje spalovací motor a v jízdě se pokračuje. Systém 4xe byl ale navržen tak, aby vždy zajišťoval minimální úroveň nabití a zachoval tak schopnosti 4x4.

Co se stane, když řidič zapomene dobít baterii?

Spalovací motor se automaticky zapne a zajistí dobití baterie vozidla. Díky tomu jsou vždy zajištěné schopnosti 4x4.

Ovlivňuje venkovní teplota nějakým způsobem stav baterie?

Baterie byly navržené tak, aby správně fungovaly při všech běžných teplotách během roku. Jejich stav však může být ovlivněn v důsledku vystavení vozidla velmi vysokým teplotám po dlouhou dobu, protože vůz využívá energii k jejich chlazení. Podobně je tomu i při velmi nízkých teplotách, kdy se energie spotřebovává na ohřev baterií. Baterie mohou být vystavené teplotám až -40°C.

Kolika způsoby je možné Jeep® 4xe dobíjet?

Jeep®4xe se dobíjí během jízdy nebo externě připojením ke zdroji elektřiny.

Jak se modely Jeep® 4xe dobíjejí během jízdy?

1- regenerativním brzděním (rekuperací): Jeep® 4xe využívá regenerativní brzdění, které převádí kinetickou energii vozidla na elektrickou, jíž pak využívá k dobíjení baterie. Kinetická energie je u konvenčních vozidel přeměňovaná v brzdách na teplo, a tudíž nijak nevyužívaná. Elektromotory spotřebovávají energii pro pohyb. Pokud však tato energie není potřebná, například při zpomalování, brzdná síla se použije obráceně k pohonu elektromotoru, a tím k výrobě elektřiny. Tento proces je známý jako regenerativní brzdění (rekuperace) a generovanou elektrickou energii převádí do baterie. Za správných podmínek lze díky regeneraci energie prodloužit provoz elektromotoru o více než 10 %.
2- v režimu e-Save: nastavením tohoto režimu na voliči hybridního pohonu 4xe systém udržuje baterie na určité úrovni nabití, nebo je může dobíjet až do nastavené prahové hodnoty.

Jak se modely Jeep® 4xe dobíjejí z externí elektrické zásuvky?

Každý Jeep® 4xe je vybavený kabelem pro domácí dobíjení (nazývaný jako Mode 2), který propojuje externí elektrickou zásuvku se zásuvkou vozidla (označena jako Type 2). Pokud tedy máte v garáži nebo před domem k dispozici běžnou elektrickou zásuvku, můžete tam Jeep® Renegade 4xe nabíjet. Baterie se dobíjejí stejnosměrným proudem, proto napájecí systém palubní sítě elektromobilu převádí tento střídavý proud ze zásuvky na stejnosměrný. Přes palubní infotainment Uconnect nebo pomocí aplikace My Uconnect*, kterou lze stáhnout do chytrého telefonu, je možné nastavit dobu dobíjení nebo úroveň výkonu nabíjení. Pro rychlejší dobíjení lze využít domácí nabíječku pro rychlonabíjení tzv. Wallbox, který dobíjí vozidlo rychleji než běžná zásuvka. Wallbox se instaluje velmi snadno (není k tomu zapotřebí specializovaný elektrikář), pouze jej musíte připojit k domácí zásuvce.

* Některé služby My Uconnect 4xe budou aktivní od poloviny roku 2020. Více informací o dostupnosti a aktivaci konkrétních služeb My Uconnect 4xe lze získat buď na oficiální internetové stránce Jeep® nebo u oficiálního prodejce značky Jeep®.

Jaké vybavení je třeba doplnit?

• Ve standardu vozu: domácí nabíjecí kabel. Všechna vozidla Jeep® 4xe jsou již vybavena standardním dobíjecím kabelem pro domácí dobíjení, to znamená takovým, který lze připojit k domácí elektrické zásuvce. • Volitelně: vysokonapěťový dobíjecí kabel (Type 3), který dovoluje nabíjení vozidel 4xe z veřejné dobíjecí stanice.

Co v souvislosti s nabíjením a kapacitou baterie znamená kWh?

kWh je zkratka pro kilowatthodinu, což je míra energie, která může být uložena v baterii. Baterie s vyšším údajem kWh má větší kapacitu, tudíž se na jedno dobití ujede více kilometrů. Samozřejmě, že skutečná kapacita baterie a její vybíjení je závislé na stylu jízdy a okolních podmínkách.

Mohou se elektromobily nabíjet v dešti?

Dobíjecí proces při běžném použití je naprosto bezpečný, a to i za deště. Uživatel není vystaven žádnému riziku úrazu elektrickým proudem.