JEEP® 4x4: PŘIPRAVEN NA JAKOUKOLIV VÝZVU

Čím složitější terén, tím lepší pocit, že jste ho překonali! Řada legendárních off-roadů s pohonem všech kol značky Jeep® tvořená modely Wrangler, Renegade, Compass, Cherokee a Grand Cherokee je připravena doprovázet vás na jakékoliv cestě za dobrodružstvím. Ať už vám matka příroda postaví do cesty cokoliv, s těmito modely to překonáte. Značka Jeep® je jedním z předních výrobců terénních vozidel s pohonem všech kol už více než 75 let. A tyto zkušenosti jsou zárukou, že zdoláte jakoukoliv překážku.
Jak je to možné? Odpovědí je automatický trvalý pohon všech kol. Ten se v případě potřeby samočinně, bez vašeho zásahu aktivuje, a vy tak můžete bezpečně jet za každého počasí a na jakémkoliv povrchu. Systémy značky Jeep® využívají spojku nebo mezinápravový diferenciál, jež umožňují otáčet přední a zadní kola různou rychlostí. S naprostou důvěrou tak vaši cestu zdoláte bez ohledu na to, zda je mokro, sníh nebo bláto. Výkon se na všechna kola přenáší prostřednictvím uzávěrky diferenciálu, která pomáhá maximalizovat tok točivého momentu na kola s lepší trakcí. U vozů Jeep® najdete mechanické, elektronické nebo brzdové.

OFF-ROADY JEEP® A TERÉN: VZTAH ZROZENÝ V BLÁTĚ

Mokro, bláto nebo sníh: pro kola vašeho Jeepu jsou jakékoliv podmínky procházkou růžovým sadem. A pokud váš Jeep® nese logo Trail Rated®, můžete si být jisti, že jeho schopnosti v terénu byly prověřené řadou náročných testů na nejtěžších terénních trasách na světě.
Jste připraveni při svém dobrodružství překonat i trochu vody? S vozy značky Jeep® si to rozhodně užijete! Zvýšené sání motoru a dodatečná těsnění karoserie zabrání vniknutí vody do motoru a kabiny a umožní vám překonat i opravdu hluboké brody.
A pokud se chystáte zdolávat prudké svahy, modely Trail Rated® vás ohromí přesným řízením, držením stopy a optimalizovaným rozvorem i terénními úhly. Více informaci o certifikaci Trail Rated® naleznete zde.
Jízda v terénu vyžaduje, aby vůz disponoval určitými schopnostmi a řidič určitými znalostmi. Modely Jeep® jsou navrženy tak, aby si poradily v každé situaci. Na značku Jeep® a její 75leté zkušenosti s výrobou vozů do terénu se můžete spolehnout. A abyste se mohli i vy na svá dobrodružství v terénu náležitě připravit, je pro vás připraveno několik jednoduchých pravidel a doporučení. Také se můžete podívat do sekce Často kladené otázky & Slovník pojmů

DOPORUČENÍ PRO JÍZDU V TERÉNU

NAJDĚTE SI V TERÉNU SVOU VLASTNÍ CESTU

Pokud toužíte po nenáročném, pohodlném dobrodružství, zvolte běžné SUV. Jste-li však posedlí jízdou v terénu, pořiďte si skutečný off-road značky Jeep® a už nikdy nebudete muset řešit, že kopec před vámi je příliš prudký a kluzký. S plně automatickým pohonem všech kol se budete moct soustředit jen na zábavu. Off-road Jeep® 4x4 zcela hladce přepíná mezi pohonem dvou nebo čtyř kol. K systému Selec-Terrain je přidána funkce Hill-descent Control pro bezpečné sjíždění kopců a verze Trailhawk jsou navíc vybavené režimem jízdy Rock do těžkého kamenitého terénu. Díky těmto prvkům získáte maximální trakci a přilnavost k jakémukoli povrchu, což vám umožní jet skutečně kamkoliv.
Pro všechny běžné podmínky slouží režim převodovky 4H (High range, vysoký rozsah), pokud ale potřebujete větší výkon a silný tah v nízkých rychlostech, například v extrémních podmínkách nebo při tažení přívěsu, použijte režim převodovky 4L (Low range, tedy plazivý převod). Přidáním tažného zařízení se zvyšuje všestrannost vašeho vozu. Můžete na něm táhnout přívěs nebo umístit řadu příslušenství, jako je nosič kol.

VÍCE O SYSTÉMECH 4x4

JE ČAS VYRAZIT ZA NOVÝM DOBRODRUŽSTVÍM:
OBJEVTE ŘADU VOZŮ JEEP® 4X4

Každá cesta je jiná a každý potřebuje něco jiného. Začněte výběrem off-roadu Jeep® 4x4 nebo SUV Jeep®, podle toho, který vám nejlépe vyhovuje. Seznamte se s modelovou nabídkou a připravte se na jízdu svou vlastní cestou.

WRANGLER 4x4

Wrangler, ikona značky Jeep®, je připraven na nová dobrodružství. Wrangler nabízí dva odlišné systémy pohonu všech kol s uzávěrkami diferenciálů a odpojitelným stabilizátorem přední nápravy, jež vás dovedou doslova kamkoliv, ať už jde o vaše oblíbené tiché místo v lese, stezka nebo tajné zákoutí na břehu valící se řeky.

ZJISTĚTE VÍCE

RENEGADE 4xe

Jeep® Renegade nabízí dva inovativní systémy pohonu všech kol, které jsou vybavené systémem odpojitelného pohonu zadní nápravy pro hladké přepínání mezi pohonem dvou a čtyř kol. Oba systémy Jeep® Active Drive vás udrží v pohybu, i když má trakci jen jedno z kol.

ZJISTĚTE VÍCE

COMPASS 4xe

Jeep® Compass nabízí dva systémy pohonu všech kol, které si poradí s jakýmikoliv podmínkami počasí. Systémy Jeep® Active Drive pokrývají všechny základní potřeby pro každodenní dobrodružství. Compass Trailhawk® se standardním pohonem Jeep® Active Drive Low je pak nejschopnějším kompaktním SUV všech dob. V kombinaci se systémem řízení trakce Selec-Terrain získáte prvotřídní schopnosti v terénu.

ZJISTĚTE VÍCE
image

JE ČAS NA NOVÉ DOBRODRUŽSTVÍ

Vydejte se na cestu. Jeep® je připraven uskutečnit ji s vámi a poskytnout vám maximální zážitek v terénu. Objevte všechny modely z nabídky řady Jeep® a připravte se na překonávání nových limitů.

ZJISTĚTE VÍCE