ŘADA SUV MODELŮ

SUV bylo vždy synonymem pro dobrodružství a svobodu bez ohledu na to, jak si svobodu a dobrodružství představujeme. Proto modelová řada Jeep® nabízí každému přesně takové SUV, které vyhovuje jeho představám a konkrétním potřebám. Díky modelům Renegade, Compass, Cherokee, Grand Cherokee a Wrangler je snadné najít optimální a správné řešení.

ZKRATCE SUV JSME DALI VÝZNAM

Zkratka SUV pro sportovně užitkové vozidlo se stala známou už v roce 1974, kdy se poprvé objevila v katalogu první generace modelu Cherokee. Od té doby se používá. Schopnosti, které SUV nabízí, již však značka Jeep® nabízela mnohem dříve. Popularita SUV a značky Jeep® vzrostla natolik, že se SUV stalo synonymem pro Jeep®! První vozy SUV značky Jeep®, charakteristické zvýšenými a širšími podvozky, pohonem všech kol a odolnými interiéry, se staly legendami díky svému průkopnickému přístupu a schopnostem zdolat jakýkoliv terén. Kombinace svobody pohybu a síly povznesla vozy Jeep® nad rámec zamýšlené koncepce. SUV totiž u řidičů vytváří silné emocionální pouto. I dnes, tak jako kdysi, jsou hnací silou při vytváření SUV značky Jeep® vášeň a touha. Tato ikonická SUV se vyvíjejí v dokonalém souladu s potřebami moderních řidičů.

HISTORIE, KTERÁ ZAVAZUJE

Značka Jeep® se opírá o dlouhou a bohatou historii, která se datuje do roku 1942, tedy do období druhé světové války. Na počátku slavného příběhu stojí Willys Overland, vojenský vůz, který si díky ohromné funkčnosti a odolnosti vysloužil v americké armádě označení General Purpose (GP), neboli univerzální automobil. Značka Jeep® byla vždy skutečným průkopníkem, ať už jde o označení SUV, které zavedla, nebo její nové, revoluční technologie. Její historii psaly SUV modely, jakými byly první civilní Jeep CJ v roce 1945 nebo v šedesátých letech první velké SUV SJ Wagoneer, předchůdce moderních luxusních SUV, proslulé pick-upy či specifický DJ dispatcher využívaný jako poštovní vůz. V polovině 80. let se představily modely Wrangler a nově přepracovaný Cherokee, které se v očích nadšenců staly skutečnými ikonami SUV vhodných i do terénu. Díky těmto a mnoha dalším modelům značka Jeep® prokázala, že nejenže splňuje nejvyšší standardy svých SUV, ale stále posouvá laťku o něco výš.

SUV, KOMPAKTNÍ SUV, 4X4:
RŮZNÉ NÁZVY, STEJNÝ DUCH

Rozdíly hledejme v rámu a konstrukci. SUV je postaveno na širším a delším rámu, který poskytuje větší světlou výšku a celkově větší rozměry. Kompaktní SUV je většinou postaveno na menším rámu nebo využívá samonosnou konstrukci karoserie. 4x4 pak označuje vozidla, která využívají pohonu všech kol. SUV, kompaktní SUV a vozy 4x4 nabízejí ve srovnání s běžnými automobily špičkové schopnosti v terénu a také vyšší jízdní pozici, která přináší lepší výhled, větší bezpečnost a komfortnější jízdu. Řada Jeep® je pro náročného řidiče odpovědí. Definujte si své potřeby a svou vizi dobrodružství, ať už ve městě nebo v terénu, a v modelové řadě Jeep® si najděte přesně ten vůz, který vyhovuje vašemu životu. Originál. Pro autentický a inspirativní zážitek z jízdy, jaký může nabídnout jen Jeep®.

HYBRIDNÍ SUV: NOVÝ DRUH ZÁBAVY

Jste připraveni podniknout dobrodružnou cestu na místa, kde jste nikdy předtím nebyli? Značka Jeep® představila svoje první plug-in hybridní SUV, která vám otevírají nové možnosti. Díky využití síly dvou motorů, spalovacího a elektrického, nabízí hybridní vozidla řadu výhod pro řidiče, cestující i životní prostředí. Kombinace dvou motorů se proměňuje do lepší účinnosti a výrazně snižuje emise CO₂. Dokonce nabízí i možnost jízdy ryze na elektrickou energii. Renegade a Compass jsou prvními hybridními SUV značky. Jejich spalovací motor je využíván pro pohon předních kol a elektromotor pro pohon zadních. Hybridní SUV může být dobíjeno prostřednictvím kabelu nebo během jízdy pomocí generátoru poháněného spalovacím motorem. Inovativní hybridní uspořádání zlepšuje celkovou účinnost také tím, že vytváří elektrický pohon všech kol, což se odráží v rychlejší odezvě a větších offroadových schopnostech díky okamžitému točivému momentu elektromotoru.

ZJISTĚTE VÍCE

DIVOKÉ SRDCE, KULTIVOVANÁ DUŠE:
JEEP® RENEGADE

Kompaktní SUV s neohroženou a zábavnou povahou, které je doslova nabité energií. S pohonem všech kol a nejnovějšími technologiemi je toto SUV připraveno na jakoukoliv výzvu.

ZJISTĚTE VÍCE

ZVOLTE SI SVOU CESTU:
JEEP® COMPASS

SUV, které je připraveno vydat se doslova jakýmkoliv směrem a jakoukoli cestou. Ztělesňuje ducha značky Jeep® svým kompaktním designem, prostorným interiérem a povahou. Je perfektním společníkem do města i pro případy, kdy máte chuť vyrazit někam za dobrodružstvím do přírody.

ZJISTĚTE VÍCE

PROTOTYP DOKONALOSTI:
JEEP® GRAND CHEROKEE

Největší SUV v řadě Jeep® poskytuje prvotřídní výkon, prémiový vzhled a nadstandardní komfort a také široké možnosti výbavy a bezkonkurenční schopnosti v terénu.

NOVÁ PODOBA DOBRODRUŽSTVÍ: JEEP® WRANGLER

Legenda, ikona, která se vyvinula, ale přesto zůstala věrna svým kořenům, historický milník, SUV, kterým to všechno začalo: Jeep® Wrangler je ztělesněním jízdy v terénu bez kompromisů, symbolem dobrodružství, lásky ke svobodě a vzrušení z jízdy v otevřeném voze, které vás nepřestane inspirovat.

ZJISTĚTE VÍCE
image

KOMFORT A DOBRODRUŽSTVÍ:
UŽIJTE SI OBOJE NAJEDNOU

Pokud vybíráte SUV, má smysl vybírat pouze značku, která se může pochlubit největším počtem ocenění, značku, která ví, co SUV znamená. Objevte úžasné SUV modely značky Jeep® a zažijte svobodu jako nikdy předtím!