VYDEJTE SE NA CESTU
OBJEVTE KAŽDÝ DETAIL

Nový Wrangler 4xe Rubicon

Bílá Černá Červená Firecracker Šedá Granite Crystal​ Šedá Sting Modrá Hydro Zelená Gecko

Nový Wrangler 4xe Rubicon

Nový Jeep® Wrangler Rubicon, který je nyní k dispozici jako plug-in hybridní model 4xe, si zachovává dvě základní vlastnosti, které jej proslavili: styl a výkon. Ve standardu je vybaven novým polepem 4xe na kapotě, terénními pneumatikami, přední offroadovou kamerou TrailCam a uzávěrkami diferenciálů Tru-Lok®, tedy perfektní výbavou pro skutečná dobrodružství.

K dispozici pouze omezená nabídka skladových vozů.

Scopri di più

Nový Jeep® Wrangler Rubicon, který je nyní k dispozici jako plug-in hybridní model 4xe, si zachovává dvě základní vlastnosti, které jej proslavili: styl a výkon. Ve standardu je vybaven novým polepem 4xe na kapotě, terénními pneumatikami, přední offroadovou kamerou TrailCam a uzávěrkami diferenciálů Tru-Lok®, tedy perfektní výbavou pro skutečná dobrodružství.

K dispozici pouze omezená nabídka skladových vozů.

Nový Wrangler 4xe Sahara

Šedá Sting Černá Červená Firecracker Bílá Šedá Granite Crystal​ Zelená Sarge Modrá Hydro Červená Snazzberry Zelená Gecko
Šedá Sting
Černá
Červená Firecracker
Bílá
Šedá Granite Crystal​
Zelená Sarge
Modrá Hydro
Červená Snazzberry
Zelená Gecko
Šedá Sting

Nový Wrangler 4xe Sahara

Sahara obsahuje ve standardu infotainment čtvrté generace 8,4“ Uconnect™ NAV, dále audio systémem Alpine® s 9 reproduktory a 18 koly z lehké slitiny s dvoutónovou povrchovou úpravou.

K dispozici pouze omezená nabídka skladových vozů.

Scopri di più

Sahara obsahuje ve standardu infotainment čtvrté generace 8,4“ Uconnect™ NAV, dále audio systémem Alpine® s 9 reproduktory a 18 koly z lehké slitiny s dvoutónovou povrchovou úpravou.

K dispozici pouze omezená nabídka skladových vozů.

Nová éra mobility Jeep®

Jeep® Wrangler vstupuje do světa elektrifikovaných vozidel s novou plug-in hybridní technologií 4xe. Legendární pohon všech kol Jeep® je kombinovaný s novým elektrickým pohonem pro novou koncepci mobility a zavádí také ekosystém služeb a řešení rozvíjejících svět Jeep®.

EASYWALLBOX

Nový easyWallbox, nabízený jako volitelný prvek, je chytré zařízení, které zkracuje dobu nabíjení na méně než 3 hodiny. EasyWallbox dokáže detekovat absorpci energie z vašeho domova a přizpůsobit nabíjecí výkon tak, aby nedocházelo k výpadkům elektrického proudu. Ukládá také vaši historii nabíjení a předpovídá obvyklé špičky pro optimalizaci nabíjení. 

Easywall-box
Webová stránka Easywallbox je dostupná pouze v anglickém jazyce.

Nabíjejte doma i na cestách

Nabíjení nového modelu Wrangler 4xe Plug-in Hybrid je překvapivě snadné. Kromě nového easyWallboxu máte možnost zvolit připojený Wallbox, který umožňuje zahájení domácího nabíjení na dálku pomocí aplikace My Uconnect™.

Svůj nový hybridní Wrangler můžete navíc nabíjet i na cestách pomocí volitelného kabelu Mode 3, který lze použít na většině veřejných nabíjecích stanic.

Nabíjejte během jízdy

Nový Jeep® Wrangler 4xe Plug-in Hybrid je schopen se nabíjet i sám během jízdy.  

Díky funkci e-Coasting je možné přeměňovat kinetickou energii produkovanou během brzdění, zpomalování a plachtění na elektrickou energii, která se ukládá do baterie.

Ještě výkonnější

Nový Wrangler 4xe Plug-in Hybrid zvládá každodenní výzvy s kombinovaným výkonem až 380k a zrychlením z 0 na 100km/h za 6,4 sekundy. Elektrifikace zvyšuje úroveň výkonu plug-in hybridního Wrangleru 4xe. Je výkonnější, zajišťuje pozoruhodné schopnosti brodění a díky maximálnímu točivému momentu při nízkých otáčkách zůstává věrný své pověsti nekompromisního terénního vozu.

Spotřeba paliva Jeep® Wrangler 4xe Plug-In Hybrid (l/100 km): 3,5 - 4,1; emise CO2 (g/km): 79 - 94. Hodnoty jsou založeny na měřeních/korelaci s cyklem WLTP a jsou aktualizovány k 1. květnu 2021. Hodnoty slouží k porovnání jednotlivých vozidel.  

380k
kombinovaný výkon
53 km
v ryze elektrickém režimu*

* v městském cyklu WLTP
130km/h
nejvyšší rychlost v ryze elektrickém režimu
< 3h
při rychlonabíjení

Nový Jeep® Wrangler 4xe Plug-in Hybrid 

Vydejte se za dalším dobrodružstvím

Fotografie jsou pouze ilustrační a byly pořízeny v autorizované oblasti / terénu.

Soustřeďte se na jízdu

Jeep® Wrangler 4xe Plug-in Hybrid nabízí ve standardu více než 65 prvků aktivní i pasivní bezpečnosti. Palubní funkce zahrnují systémy usnadňující pohyb v dopravě, jako například adaptivní tempomat či varování před čelním nárazem s automatickým brzděním. Obsahuje také systémy pro terénní dobrodružství, jako je Selec Speed Control, offroadový tempomat udržující stabilní rychlost i v nerovném blátivém terénu nebo ve strmých svazích.

Spojte se s dobrodružstvím

Wrangler 4xe Plug-in Hybrid je vybaven technologiemi, které činí každé dobrodružství ještě více vzrušujícím. S aplikací My Uconnect™ a infotainmentem Uconnect™ můžete ovládat svůj Wrangler intuitivně i na dálku.

Infotainment 8,4″ Uconnect™ NAV  

Nový Jeep® Wrangler 4xe Plug-in Hybrid nabízí ve standardu čtvrtou generaci infotainmentu Uconnect™ NAV s 8,4 dotykovou obrazovkou, díky čemuž máte všechny nové funkce konektivity poskytované službami Uconnect Services* na dosah.*k dispozici v první polovině roku 2021

Nový 7″ digitální přístrojový panel

Ovládání výkonu nového modelu Jeep® Wrangler 4xe je ještě snazší díky novému 7 digitálnímu přístrojovému panelu. Rozhraní je plně přizpůsobitelné a zobrazuje všechny jízdní parametry, jakými jsou stav baterie, zbývající životnost baterie a úroveň nabití.

Aplikace My Uconnect™ se službami MY eCHARGE

Nabíjení baterie nového modelu Wrangler 4xe Plug-in Hybrid je snadné díky službám My eCharge dostupným přes aplikaci My Uconnect™. V rámci těchto služeb můžete získávat informace o nejbližších nabíjecích stanicích, jejich dostupnosti a typu konektoru. K dispozici je také přehled předchozích plateb za nabíjení, díky čemuž budete schopni sledovat svou historii nabíjení. My eCharge navíc komunikuje s připojeným wallboxem, nabíjení a modulaci nabíjecího proudu lze tudíž spravovat i na dálku.

* k dispozici v první polovině roku 2021

Aplikace My Uconnect™ se službami My Remote

Komunikujte se svým modelem Wrangler 4xe Plug-in Hybrid na dálku prostřednictvím aplikace My Uconnect™. Funkce „Najít nabíjecí stanici“ vám pomůže najít nejbližší nabíjecí stanice. Kromě toho můžete svůj vůz na dálku zamknout, odemknout a zobrazit jeho polohu na mobilním telefonu.

* k dispozici v první polovině roku 2021

Ikona stylu

Nový Jeep® Wrangler 4xe Plug-in Hybrid zůstává stylem věrný svým předchůdcům. Ikonické tvary jsou umocněné stylovými detaily světa 4xe, jako například modrými profily log nebo bočním krytem nabíjecí zásuvky na straně vozidla či specifickou řadou kol. Wrangler 4xe je ztělesněním všestrannosti. Zahrnuje například sklopné čelní okno, různé konfigurace střechy a odnímatelné dveře, což přináší čistý a nefalšovaný zážitek pod širým nebem.

Legendární povaha

Všestrannost, prostornost a komfort bez kompromisu ke stylu a osobitosti. Zcela nový Jeep® Wrangler 4xe Plug-In Hybrid je vybaven vyhřívanými koženými1 sedadly, velkorysým prostorem pro všechny cestující a řadou uzamykatelných a vodotěsných úložných prostor pro outdoorová dobrodružství.

1 Kůže v kombinaci se syntetickým materiálem

ČASTO KLADENÉ DOTAZY (FAQ)

Technologie 4xe

Jaké typy elektrických a hybridních motorů existují?

• ICE: motor s vnitřním spalováním, tradiční tepelný motor (spalující benzin, naftu apod.), u kterého se spalování paliva aktivuje oxidačním činidlem (obvykle vzduchem), a to uvnitř spalovacího prostoru.
• MHEV:kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je dobíjená spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Neumožňuje však jízdu v ryze elektrickém režimu.
• HEV:kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je dobíjená spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Výkon baterie umožňuje jízdu na krátké vzdálenosti v ryze elektrickém režimu.
• PLUG-IN HYBRID: kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterii lze dobíjet rovněž z externího zdroje (například ze zásuvky) a prostřednictvím regenerativního brzdění. Baterie umožňuje i delší cesty v ryze elektrickém režimu.
• BEV:trakce je poskytovaná výhradně elektromotorem. Jízda je tedy v ryze elektrickém režimu a dobíjení je tak možné výhradně z externího zdroje elektřiny a regenerativním brzděním.
•REEV: disponuje malým spalovacím motorem pohánějícím generátor, který dobíjí baterie a umožňuje větší dojezd v případě nízkého stavu nabití baterie.

Proč modely Jeep® nabízejí plug-in hybridní řešení?

Plug-In hybridy představují jedno z nejlepších řešení, které využívá silné stránky spalovacího motoru i elektromotoru. Kromě toho v hybridním světě plug-in hybridy umožňují optimální rovnováhu mezi dojezdem v ryze elektrickém režimu, časem nabíjení, spotřebou paliva, jízdními vlastnostmi a výkonem.

Jaké jsou hlavní výhody plug-in hybridních vozidel?

Plug-in hybridní vozidla nabízí řadu výhod elektrických vozidel, jako jsou nízké provozní náklady, tichá jízda a nulové emise v případě jízdy v ryze elektrickém režimu, navíc ale na dlouhých cestách poskytují flexibilitu konvenčního spalovacího motoru a jejich baterie nemusí být dobíjené z externího zdroje. Kombinace spalovacího motoru a elektromotoru umožňuje rovněž dosáhnout většího točivého momentu a výkonu než u konvenčních velkoobjemových motorů. Jeep® 4xe představuje velmi pokročilé řešení, které zvyšuje výkon a jízdní komfort a současně zajišťuje nižší provozní náklady a emise ve srovnání s vozidly se spalovacími motory.

Jakým druhem elektrického vozidla je Jeep® Renegade 4xe?

Jeep® Renegade 4xe je plug-in hybridním elektrickým vozidlem 4x4 se zážehovým motorem pohánějícím přední kola a elektromotorem pohánějícím zadní kola, což se projevuje v lepších offroadových schopnostech. Tato dvojice motorů spolupracuje a jejich činnost je řízena automaticky palubním počítačem vozidla. Elektromotor je poháněn baterií o výkonu 11,4 kW, která se dobíjí během jízdy regenerativním brzděním, ovšem je možné ji dobíjet i externě z elektrické sítě. Baterie umožňuje vozidlu pracovat v ryze elektrickém režimu, a to až 50 km (30 mil), ovšem za předpokladu, že je plně nabita. Pokud se úroveň baterie bude blížit nule, zážehový motor ji dobije během jízdy, aby byla zajištěna nepřetržitá dostupnost pohonu 4xe.

Jaké specifické technologie jsou nabízené u modelů Jeep® 4xe ve srovnání s tradičními modely této řady?

Modely Jeep® 4xe umožní řidiči jet v několika režimech: elektrickém, hybridním a také e-Save, který udržuje nabitou baterii. K dispozici jsou e-funkce, jako například eco-coaching vedoucí k účinnější a ekonomičtější jízdě, regenerativní brzdění (rekuperace) dobíjející baterie při jízdě nebo spuštění klimatizace na dálku prostřednictvím mobilního telefonu nebo časovače v palubním infotainmentu Uconnect. Modely 4xe jsou navíc vybavené specifickými prvky, včetně speciálního přístrojového panelu, specializované sekce v infotainmentu Uconnect s 8,4palcovou obrazovkou a nového režimu jízdy Sport systému Selec-Terrain, který zvyšuje výkon vozidla přidáním výkonu motoru a zlepšením odezvy řízení.

Budou modely Jeep® Renegade 4xe a Compass 4xe k dispozici také ve verzi Trail Rated?

Ano, i tyto modely Jeep® 4xe budou neschopnějšími plug-in hybridními 4x4 SUV na trhu. Elektrifikace zlepšuje jejich legendární schopnosti díky navýšení točivého momentu elektrickým motorem a také díky extrémní přesnosti v počátečních fázích rozjezdu a během jízdy v náročném terénu, kde je vyžadována redukce.

Jaké jsou klíčové vlastnosti modelů Jeep® 4xe z hlediska konektivity?

Modely Jeep® 4xe jsou a budou nabízené s nejmodernějšími systémy konektivity. Například Jeep® Renegade 4xe standardně nabízí služby UConnect Services* a poskytuje inovativní služby týkající se bezpečnosti, ochrany a komfortu. Systém Uconnect zákazníkům umožňuje získávat informace o stavu vozidla prostřednictvím specifické aplikace My Uconnect pro chytré telefony*. V této aplikaci mají zákazníci modelů Jeep® 4xe možnost najít nejbližší dobíjecí stanice nebo si na dálku nastavit teplotu v interiéru vozu.

* Některé služby My Uconnect 4xe budou aktivní od druhé poloviny roku 2020. Více informací o dostupnosti a aktivaci konkrétních služeb My Uconnect 4xe lze získat buď na oficiální internetové stránce Jeep® nebo u oficiálního prodejce značky Jeep®.

Je objem zavazadlového prostoru ovlivněn systémem 4xe?

Nikoliv. Objem zavazadlového prostoru je stejný jako u standardních verzí modelů Jeep® se spalovacími motory.

Dobíjení – otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá dobití baterie u modelů 4xe?

Dobíjení na maximální úroveň nabití trvá přibližně 1 h 36 minut při využití rychlodobíjení, ať už prostřednictvím Wallboxu (tedy vysokonapěťové domácí nabíječky pro rychlonabíjení) nebo veřejné dobíjecí stanice, nebo přibližně až 3 hodiny při nabíjení z domácí elektrické zásuvky.

Jaké systémy dobíjení nabízejí modely Jeep® 4xe?

Modely Jeep® 4xe umožňují jak standardní režim dobíjení, tak rychlodobíjení až 7,2 kW.

Lze nabíjení nějak individuálně nastavit?

Ano, a to prostřednictvím palubního infotainmentu Uconnect nebo aplikace My Uconnect z chytrého telefonu. Při dobíjení doma je třeba možné nastavit preferovaný čas dobíjení (např. přes noc) nebo zvolit úroveň výkonu dobíjení.

Co se stane, když se během cesty baterie vybije?

Vybije-li se během jízdy baterie, automaticky se nastartuje spalovací motor a v jízdě se pokračuje. Systém 4xe byl ale navržen tak, aby vždy zajišťoval minimální úroveň nabití a zachoval tak schopnosti 4x4.

Co se stane, když řidič zapomene dobít baterii?

Spalovací motor se automaticky zapne a zajistí dobití baterie vozidla. Díky tomu jsou vždy zajištěné schopnosti 4x4.

Ovlivňuje venkovní teplota nějakým způsobem stav baterie?

Baterie byly navržené tak, aby správně fungovaly při všech běžných teplotách během roku. Jejich stav však může být ovlivněn v důsledku vystavení vozidla velmi vysokým teplotám po dlouhou dobu, protože vůz využívá energii k jejich chlazení. Podobně je tomu i při velmi nízkých teplotách, kdy se energie spotřebovává na ohřev baterií. Baterie mohou být vystavené teplotám až -40°C.

Kolika způsoby je možné Jeep® 4xe dobíjet?

Jeep®4xe se dobíjí během jízdy nebo externě připojením ke zdroji elektřiny.

Jak se modely Jeep® 4xe dobíjejí během jízdy?

1- regenerativním brzděním (rekuperací): Jeep® 4xe využívá regenerativní brzdění, které převádí kinetickou energii vozidla na elektrickou, jíž pak využívá k dobíjení baterie. Kinetická energie je u konvenčních vozidel přeměňovaná v brzdách na teplo, a tudíž nijak nevyužívaná. Elektromotory spotřebovávají energii pro pohyb. Pokud však tato energie není potřebná, například při zpomalování, brzdná síla se použije obráceně k pohonu elektromotoru, a tím k výrobě elektřiny. Tento proces je známý jako regenerativní brzdění (rekuperace) a generovanou elektrickou energii převádí do baterie. Za správných podmínek lze díky regeneraci energie prodloužit provoz elektromotoru o více než 10 %.
2- v režimu e-Save: nastavením tohoto režimu na voliči hybridního pohonu 4xe systém udržuje baterie na určité úrovni nabití, nebo je může dobíjet až do nastavené prahové hodnoty.

Jak se modely Jeep® 4xe dobíjejí z externí elektrické zásuvky?

Každý Jeep® 4xe je vybavený kabelem pro domácí dobíjení (nazývaný jako Mode 2), který propojuje externí elektrickou zásuvku se zásuvkou vozidla (označena jako Type 2). Pokud tedy máte v garáži nebo před domem k dispozici běžnou elektrickou zásuvku, můžete tam Jeep® Renegade 4xe nabíjet. Baterie se dobíjejí stejnosměrným proudem, proto napájecí systém palubní sítě elektromobilu převádí tento střídavý proud ze zásuvky na stejnosměrný. Přes palubní infotainment Uconnect nebo pomocí aplikace My Uconnect*, kterou lze stáhnout do chytrého telefonu, je možné nastavit dobu dobíjení nebo úroveň výkonu nabíjení. Pro rychlejší dobíjení lze využít domácí nabíječku pro rychlonabíjení tzv. Wallbox, který dobíjí vozidlo rychleji než běžná zásuvka. Wallbox se instaluje velmi snadno (není k tomu zapotřebí specializovaný elektrikář), pouze jej musíte připojit k domácí zásuvce.

* Některé služby My Uconnect 4xe budou aktivní od poloviny roku 2020. Více informací o dostupnosti a aktivaci konkrétních služeb My Uconnect 4xe lze získat buď na oficiální internetové stránce Jeep® nebo u oficiálního prodejce značky Jeep®.

Jaké vybavení je třeba doplnit?

• Ve standardu vozu: domácí nabíjecí kabel. Všechna vozidla Jeep® 4xe jsou již vybavena standardním dobíjecím kabelem pro domácí dobíjení, to znamená takovým, který lze připojit k domácí elektrické zásuvce. • Volitelně: vysokonapěťový dobíjecí kabel (Type 3), který dovoluje nabíjení vozidel 4xe z veřejné dobíjecí stanice.

Co v souvislosti s nabíjením a kapacitou baterie znamená kWh?

kWh je zkratka pro kilowatthodinu, což je míra energie, která může být uložena v baterii. Baterie s vyšším údajem kWh má větší kapacitu, tudíž se na jedno dobití ujede více kilometrů. Samozřejmě, že skutečná kapacita baterie a její vybíjení je závislé na stylu jízdy a okolních podmínkách.

Mohou se elektromobily nabíjet v dešti?

Dobíjecí proces při běžném použití je naprosto bezpečný, a to i za deště. Uživatel není vystaven žádnému riziku úrazu elektrickým proudem.