Značka Jeep® a skupina LEGO představily nejnovější model LEGO® Technic™ v podobě jedinečného modelu Jeep® Wrangler Rubicon.

Nový model tohoto schopného terénního vozidla nabídne fanouškům LEGO® vzrušující stavební zážitek díky off-roadovému podvozku, robustním pneumatikám, sklopným zadním sedadlům nebo klasické sedmiotvorové masce chladiče.
 
Model obsahuje 665 dílů a po sestavení nabízí řadu funkcí. Je tak připraven na skutečná terénní dobrodružství. Díky řízení pomocí prstů a špičkový výkyv náprav umožňují zdolávání nejrůznějších překážek.
 
LEGO Technic Jeep® Wrangler je určen příznivcům značek Jeep® a LEGO od 9 let. K dispozici je od 1. ledna 2021, a to na internetových stránkách LEGO.com, v obchodech LEGO a u všech prodejců LEGO, přičemž cena byla stanovena na $49.99 (49.99€ / £44.99).
 
„Jeep® Wrangler je ikonou offroadového světa,“ řekl Lars Thygesen, designér řady LEGO Technic. „Rubicon navíc zahrnuje celou řadu ikonických detailů, které fanoušci milují, a bylo proto velmi důležité, abychom do této repliky LEGO Technic zahrnuli všechny autentické a výkonnostní prvky skutečného vozidla. Věřím, že fanoušci LEGA a milovníci automobilů si užijí všechny prvky modelu včetně zavěšení kol, navijáku a karoserie s otevřenou střechou, které jsme vyvinuli společně s designerským týmem značky Jeep®.“
 
„Když se zeptáte kteréhokoliv majitele modelu Jeep® Wrangler, zcela jistě vám řekne, že jeho vůz je jen větší verzí této nové stavebnice LEGO,“ řekl Mark Allen, ředitel designu značky Jeep®. „Koncepce nového modelu Jeep® Wrangler umožňuje majitelům z vozu cokoliv odstranit, včetně střechy nebo dveří, nebo jej naopak doplnit, případně překonfigurovat prostřednictvím nových dílů Mopar a poté zase sestavit. Toto LEGO Technic Jeep® Wrangler by mělo našim příznivcům přinést novou úroveň radosti a inspirovat budoucí designéry.“


LEGO Group
Posláním značky LEGO je inspirovat a rozvíjet prostřednictvím síly hry. LEGO systém je založený na kostkách LEGO, které dětem a fanouškům umožňují postavit cokoliv, co si dokážou představit.  

Společnost LEGO založil v Billundu v roce 1932 Ole Kirk Kristiansen. Její název je odvozen z dánských slov LEg GOdt, což znamená „Hrajte si dobře“. Lego Group je i dnes rodinnou společností se sídlem v Billundu. Její výrobky se ale prodávají ve více než 130 zemích světa. Pro další podrobnosti navštivte stránky www.LEGO.com.
 
Značka Jeep®

Značka Jeep® má za sebou legendární 80letou historii. Zaměřuje se na výrobu autentických SUV se schopnostmi, řemeslným zpracováním a všestranností, které majitelům umožňují zdolávat neobyčejné cesty. Značka Jeep® je tak otevřenou výzvou žít život naplno, a to tím, že nabízí celou řadu vozidel, které svým majitelům poskytují pocit bezpečí a jistotu zdolání jakýchkoliv překážek.


Modelovou řadu Jeep® dnes tvoří modely Cherokee, Compass, Gladiator, Grand Cherokee, Renegade a Wrangler. Pro naplnění potřeb zákazníků po celém světě jsou všechny modely prodávané mimo Severní Ameriku k dispozici s levostranným i pravostranným řízením, a nabízí možnost osazení zážehovým nebo vznětovým motorem. Jeep® je součástí portfolia značek nabízených skupinou Fiat Chrysler Automobiles.