• Renegade 4xe a Compass 4xe jsou prvními elektrifikovanými modely Jeep v regionu EMEA.
  • Plug-in hybridní technologie činí z nových modelů Jeep 4xe průkopníky zelené evoluce značky Jeep. 
  • Nové modely Jeep 4xe přinášejí větší konektivitu, elektrifikaci a potěšení z jízdy, a především technologii ohleduplnou k životnímu prostředí.
  • Modely 4xe jsou 100% elektrické a vhodné pro každodenní jízdy v městském provozu. Elektromotor o výkonu 60 k napájený baterií s výkonem 11,4 kWh umožňuje v ryze elektrickém režimu a s nulovými emisemi dojezd až 50 km*.
  • V obou případech se jedná o 100procentně originální čtyřkolky Jeep. Dvojice elektromotorů nabízí funkci Powerloop, což znamená, že pohon všech kol je vždy připraven pro zvládnutí náročnějších podmínek s naprostou jistotou.
  • Pod označením 4xe se ukrývá větší výkon (až 240 k), potěšení z jízdy (nejvyšší rychlost v ryze elektrickém režimu dosahuje 130 km/h a v hybridním režimu 200 km/h*), nízká spotřeba paliva (přibližně 2 l/100 km v hybridním režimu) a ohleduplnost k životnímu prostředí (v hybridním režimu dosahují emise CO2 méně než 50g/km*)
  • Modely Jeep 4xe se v showroomech Jeep v celé Evropě představí během září, a to ve třech stupních výbavy – Limited, S a Trailhawk a ve dvou výkonových verzích –  190 a 240 k –, s řadou nejmodernějších technologií a prvků bezpečnosti, exkluzivními funkcemi elektrické jízdy a řešeními veřejného a domácího nabíjení s nabíjecí stanicí easyWallbox.
  • Pro nové modely vznikl nový komplexní systém, který nabízí funkčnost, konektivitu a řadu praktických služeb. Systém nabízí velmi jednoduché použití a jeho cílem je uvést zákazníky do světa elektrifikované mobility. Jedná se o velmi hodnotný příspěvek oddělení e-Mobility, které v rámci skupiny FCA koordinuje všechny aktivity spojené s elektrickou mobilitou. 

Evoluce značky Jeep® odráží její základní hodnoty svobody, dobrodružství, autentičnosti a vášně, tedy pilíře, na kterých stojí její celosvětový věhlas. Poslední krok evoluce značky Jeep vede do světa elektrifikace. Tuto evoluci provázelo několik fází, které vedly k plug-in hybridnímu pohonu, jež posouvá legendární schopnosti všech modelů značky do další dimenze. 

Značka Jeep byla vždy průkopníkem nových segmentů a technologií. Její legenda začala v roce 1941 s modelem Willys-Overland, prvním masově vyráběným vozem s pohonem všech kol, a pokračovala v roce 1949 s modelem Willys Wagon, který stvořil segment sportovně užitkových vozidel (Sport Utility Vehicle), tedy SUV. 

Schopnosti vozidel Jeep v terénu jsou uznávané po celém světě. V průběhu let pak došlo k výraznému zlepšení komfortu, ovladatelnosti a konektivity vozidel, a samozřejmě i k dalšímu vývoji schopností v terénu a na vozovce. Dnes podniká značka Jeep další významný krok směrem k větší ohleduplnosti k životnímu prostředí a ke snížení celkových nákladů na vlastnictví vozidla, a to uvedením nových plug-in hybridních elektrických vozidel Renegade 4xe a Compass 4xe.

Zcela bezkonkurenční hybridní řešení dodává modelům Jeep Renegade 4xe a Jeep Compass 4xe další míru svobody a jejich schopnosti posouvá do další dimenze, což je základní filozofie značky Jeep ve smyslu elektrifikace.

Více informací o Renegade 4xe zde https://www.jeep.cz/4xe-hybrid/renegade-4xe

Více infomrací o Compass 4xe zde https://www.jeep.cz/4xe-hybrid/compass-4xe