Jeep® fascinuje na festivalu rychlosti v Goodwoodu 2019

Festival rychlosti v Goodwoodu je největší oslavou motoristického sportu a automobilové kultury a rozhodně by se neobešel bez značky Jeep® a jejích vrcholných modelů z hlediska inovací, offroadových schopností a výkonu. Kompletní přehlídku modelů nabídne zcela jedinečným a exkluzivním způsobem plocha před Goodwood House. Během závodu do vrchu pak předvede svůj ohromný potenciál nejvýkonnější SUV všech dob Jeep® Grand Cherokee Trackhawk.

Rekordní výkon: Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

Výkonová stránka značky Jeep® se vždy týká schopnosti snadno zdolat i ten nejnáročnější terén, což je vlastnost, která je charakteristická pro všechny její modely. Jednou z hvězd závodu do vrchu v Goodwoodu bude Grand Cherokee Trackhawk, nejrychlejší a nejvýkonnější SUV značky Jeep® všech dob. Trackhawk s motorem 6.2 V8 turbo poskytuje výkon 710 k a točivý moment 868 Nm. Nepřekvapí prvotřídní výkonové parametry v podobě zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhé 3,7 sekundy, nejvyšší rychlost 289 km/h a brzdná dráha ze stokilometrové rychlosti jen 37 m, na čemž má zásluhu mimo jiné brzdový systém Brembo. Není náhodou, že tento model nedávno stanovil světový rychlostní rekord na ledu, 280 km/h na ruském jezeře Bajkal.

Čistá technologie ve službách offroadového dobrodružství a každodenního potěšení z jízdy: Jeep® Renegade Plug-in Hybrid

Jedním z témat, kterým se inženýři značky Jeep® nepřetržitě zabývají, je zlepšení legendárních offroadových schopností v kombinaci s každodenním potěšením z jízdy. A jedním z výsledků jejich práce je rozvinutí nové technologie využívající čistý a tichý výkon elektromotoru ve službách offroadové jízdy. Nové plug-in hybridní SUV Jeep® Renegade využívá vysoký točivý moment elektromotoru a novou technologii pohonu všech kol (eAWD).

Offroadové testovací jízdy s nejúspěšnější řadou SUV

Jeep® rovněž nabízí prostor s překážkami a 6metrovým mostem pro offroadové jízdy se všemi modely řady (Renegade, Compass, Grand Cherokee a samozřejmě Wrangler) ve verzi Trailhawk, která byla navržená speciálně pro jízdu v terénu.

Osobitý charakter na vozovce i v terénu

Výjimečný charakter každého SUV značky Jeep® je doslova předurčen pro personalizaci, která podtrhuje jeho technické vlastnosti a zvýrazní výkon. Návštěvníci expozice budou moci obdivovat Compass Night Eagle a Wrangler 1941 designed by Mopar®. První z modelů se vyznačuje tmavým vzhledem, který je pro tuto speciální sérii typický. Vůz se může pochlubit doplňky exteriéru v leskle černém odstínu – přední část, maska chladiče, okolí mlhových světel, rámečky předních světlometů a 19palcová litá kola s diamantovou úpravou. Černou povrchovou úpravu mají rovněž osobité rámečky oken a specifická loga. Vedle Compassu Night Eagle se představí nový Jeep® Wrangler 1941 designed by Mopar®, offroad se 100procentním schválením pro silniční provoz ve žlutém odstínu Hella Yella. Wrangler 1941 je vybaven díly Jeep® Performance Parts: 2palcovým zvýšením podvozku, zvýšeným sáním motoru (volitelně), odolnými lištami proti kamenům, černými prahy dveří, černým víčkem palivové nádrže a celoročními koberečky. Konfiguraci Mopar® doplňuje polep kapoty „1941“ připomínající zrození modelu Willys.

NEWSLETTER JEEP®

Přihlaste se k odběru novinek ze světa značky Jeep®

AKCE JEEP®

Zobrazit všechny akce Jeep®

PARTNERSTVÍ JEEP®

Značka Jeep® je hrdým partnerem a sponzorem různých týmů a organizací