Značka Jeep® představuje v Ženevě svou e-voluci


  • Premiéra nových modelů Jeep® Renegade a Jeep® Compass s plug-in hybridní technologií.
  • Nová PHEV technologie zvyšuje offroadový výkon díky vysokému točivému momentu při nízkých otáčkách.
  • Kombinací obou pohonných jednotek dosahují modely nejvyššího výkonu 240 k.
  • Obě nová SUV značky Jeep® využívají akumulátory, které lze dobíjet jak spalovacím motorem, tak i plug-in nabíjecím kabelem ze zásuvky.
  • Evoluce značky Jeep® v Evropě pokračuje a zůstává věrná svým základním hodnotám, jako je svoboda, originalita, dobrodružství a vášeň.

Značka Jeep® opět překvapuje publikum letošního mezinárodního autosalonu v Ženevě.

Po stanovení nového celosvětového prodejního rekordu v loňském roce začíná Jeep® další rok významnou evolucí. Přesto zůstává nadále věrný svým základním hodnotám, kterých se drží už téměř 80 let. Značka Jeep® byla vždy průkopníkem nových segmentů a technologií. Její legenda započala v roce 1941 s modelem Willys-Overland, prvním vozem s pohonem všech kol, a pokračovala v roce 1946 modelem Willys Wagon, který jako první představil koncepci sportovně užitkového vozidla. Její reputace offroadové legendy od té doby neustále roste. S výkonem vozidel Jeep® v terénu se souběžně vyvíjejí také komfort, ovladatelnost a konektivita. Dnes přichází na řadu další evoluční krok, který přináší větší ohleduplnost k životnímu prostředí a zároveň menší náklady na vlastnictví vozidla. Tato evoluce spočívá v uvedení nových plug-in hybridních modelů (PHEV). Špičková hybridní technologie zahrnující výjimečnou techniku vozidel Jeep® bude pohánět modely Renegade a Compass. Nejmodernější a ekologicky velmi ohleduplné technologie poskytují těmto modelům ještě větší svobodu a schopnosti.

Nový Renegade a Compass PHEV: výkon a dojezd

Nové plug-in hybridní modely jsou vybavené akumulátory, které lze dobíjet z externí elektrické sítě, což znamená, že mohou pojmout více elektrické energie. To vede k použití výkonnějších elektromotorů, které v ryze elektrickém režimu zvládnou přibližně 50kilometrový dojezd a nejvyšší rychlost 130 km/h.

Elektromotor pracuje v součinnosti s novým zážehovým přeplňovaným motorem 1.3 turbo, což zvyšuje celkovou účinnost i výkon. U modelu Renegade se výkon pohybuje v rozmezí 190 až 240 k, což představuje naprosto vynikající dynamiku. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere přibližně 7 sekund. Stejnými výkonovými parametry, ačkoliv zatím bez homologace, se může pochlubit i první plug-in hybridní Compass. Hybridní pohon činí z této verze nejrychlejší Compass všech dob. Současné zapojení spalovacího motoru (ICE) a elektromotoru je možné i u tohoto modelu, přičemž nejvyšší výkon dosahuje 240 k.  

Nová SUV s plug-in hybridní technologií jsou při jízdě zábavnější díky většímu zrychlení a lepší odezvě motoru. Jsou rovněž extrémně tichá a ohleduplná k životnímu prostředí. Ostatně emise CO2 dosahují méně než 50 g/km.

Díky elektrifikaci se zlepšily i legendární offroadové schopnosti, a to v důsledku většího točivého momentu dodávaného elektromotorem a schopností extrémně přesného rozjezdu v nejnáročnějším terénu, kde je zapotřebí nízký převodový poměr.

Díky nové technologii elektrického pohonu všech kol (eAWD) není pohon zadní nápravy zajišťovaný hnacím hřídelem, ale pomocí vlastního elektromotoru. Toto řešení úplného oddělení pohonu obou náprav dovoluje naprosto nezávislé řízení výkonu na předních a zadních kolech, které je jednoznačně účinnější než u mechanického systému.

Hybridní modely Renegade a Compass využívají specifický panel s kontrolními ukazateli i obrazovku infotelematického systému, které byly upravené tak, aby uživateli poskytovaly potřebné informace související s hybridním pohonem.

Značka Jeep® zůstává věrná své filozofii pokořit jakékoliv hranice, a pokračuje tak ve vývoji nových technologií, které jejím vozům poskytují novou dimenzi, samozřejmě v souladu se základními hodnotami, tedy svobodou, originalitou a vášní. Dnes značka Jeep® pokořila novou výzvu a stanovila nové standardy. Navíc za volantem modelů Renegade a Compass s technologií PHEV je možné vůbec poprvé zvládnout extrémní offroadové trasy nejen bezpečně, ale při poslechu zvuků přírody.