• Vrámci jedinečného online projektu #ROCKFUELED je představeno šest nových nadějných rockových kapel.8.
  • Projekt odráží ducha značky Jeep® a její oddanost rockové hudební scéně. Probíhá souběžně se sponzorstvím turné kapely Rolling Stones snázvem STONES - NO FILTER 2018.
  • Každá zúčinkujících kapel vytvoří originální skladbu na palubě modelu Jeep® Compass, která bude zveřejněna na sociálních sítích značky.
  • Jedna zkapel dostane šanci vystoupit na hlavní scéně akce Camp Jeep® 2018 na rakouském Red Bull Ringu, která proběhne od 13. do 15. července.
  • Účinkující pocházejí ze zemí, které budou hostit letošní turné STONES - NO FILTER. Jedná se o kapely Slydigs (Velká Británie), Free Money (Velká Británie), Odd Couple (Německo), The Midnight Revolution (Francie), Manon Meurt (Česká republika) a L.Stadt (Polsko).
  • Pro sledování první skladby projektu #ROCKFUELED od kapely Slydigs klikněte

Značka Jeep® dnes představila velmi vzrušující hudební projekt, v jehož rámci se na palubě modelu Jeep® Compass Limited budou prezentovat jedny z nejžhavějších mladých evropských kapel.

Projekt běží souběžně s evropským turné kapely Rolling Stones nazvaným STONES - NO FILTER, které proběhne od 17. května do 8. července. Vysoce originální projekt #ROCKFUELED a především výkony zapojených kapel budou postupně zveřejňovány na sociálních kanálech značky. Členové klubu Jeep® Owners Group (JOG) pak budou moci hlasovat, která kapela je zaujala nejvíce. Pro zhlédnutí výkonu první soutěžní kapely Slydigs klikněte zde.

Kapela, která z tohoto hodnocení vyjde jako nejúspěšnější, dostane příležitost vystoupit živě na akci Camp Jeep® 2018 - největším setkání příznivců značky Jeep® a členů klubu Jeep® Owners Group, které proběhne na rakouském okruhu Red Bull Ring od 13. do 15. července

Projekt #ROCKFUELED představí celkem šest nadějných mladých kapel pocházejících ze zemí, které hostí letošní turné Rolling Stones. Jen pro připomenutí, toto již vyprodané turné navštíví Velkou Británii, Německo, Francii, Polsko a Českou republiku.

Každá z účinkujících kapel nahraje originální skladbu na palubě kompaktního SUV Jeep® Compass během jízdy po Londýně - městě, kde se kapela Rolling Stones zformovala, - a jejich výsledek bude jednou týdně prezentován na sociálních sítích značky Jeep®.

Jedinečný projekt #ROCKFUELED vznikl ve spolupráci s portálem Noisey Vice a byl navržen tak, aby zachytil dobrodružnou, věčnou a skutečně mezinárodní povahu značky Jeep® jako i její oddanost rockové hudbě. Současně demonstruje uživatelsky vstřícnou konektivitu, technologie a osobitý moderní design modelu Compass.

První kapelou je britská Slydigs. Tato kapela vyrostla na kořenech beznaděje a prorazila pouze díky lásce k hudbě. Společně bojovala, smála se i brečela celých deset let před tím, než přišly kytary, koncerty a seznamy VIP hostů. Slydigs tvoří sourozenci, bratři, což je vidět, slyšet a cítit v každé notě. Z každého akordu a sloky vyzařuje vášeň pro život. Jejich skladby vás osloví a mají vám co říct bez ohledu na to, odkud pocházíte nebo do jaké sociální třídy patříte.

Další sestavou projektu #ROCKFUELED bude opět britská rocková kapela, alternativní Indie rocková kapela Free Money. Od svého založení v roce 2016 má za sebou jen pár koncertů, ty ale znamenaly doslova bouři a přitáhly mimořádnou pozornost. Jejich debutová skladba Headful byla počátečním prohlášením kapely, která žije a dýchá s východním Londýnem. Free Money svým rebelantstvím zajmou každého, kdo je v dosahu.

Třetí kapelou bude Odd Couple z Německa, jejíž členové se baví životem a hraním na své nástroje. Kapela má za sebou celovečerní koncerty v Německu a ve Velké Británii, kde se zúčastnila i festivalu Great Escape v Brightonu.

Midnight Revolution, pop/psychedelická rocková kapela z Francie představuje další slibnou sestavu, která se objeví na palubě modelu Jeep® Compass. Její protagonisté líčí svou hudbu jako cestu ve stroji času. Ostatně jejich frontman má hlas, který by si v komunitě hippies 70. let asi své místo nenašel. Hudba této kapely proto není folková tak, jak by někdo čekal. Tichý pop opepřený špetkou psychedelie byl nedávno velmi dobře přijat prestižním americkým rádiem/kanálem YouTube KEXP.

Pátou kapelou v seznamu #ROCKFUELED bude Manon Meurt z České republiky, jejímž žánrem je shoegaze - alternativní rock. Struktury, které tato kapela staví, jsou mnohem vzdušnější a propustnější než to, co nás dosud naučil kytarový styl shoegaze, což dokazuje i její letošní EP. I když kapela teprve začíná, stihla už procestovat celou Evropu a navázala spolupráci s americkou punkovou legendou Garrettem Klahnem, zpěvákem z Texas Is The Reason, se kterým účinkovala jako doprovodná kapela.

Poslední kapelou seznamu je L.Stadt z Polska hrající rock, country a psychedelický rock. Kapela založená ve městě Lodž v roce 2003 vydala už dvě studiová alba, L.Stadt (2008) a EL.P (2010), a dále EP s názvem You Go tta Move (2013). Kapela sklidila uznání a kritici v Polsku ji vyzdvihují jako velkou naději polské alternativní hudby. Kapela vystupovala rovněž na hlavních festivalech v Polsku a zahraničí včetně Open'er Festival, PKO BP London Live ve Wembley Aréně a SXSW v USA.

Turín, 21. května 2018