Nový Jeep® Wrangler získal titul Vůz 4x4 roku 2019


  • Porota novinářů a čtenáři odborného francouzského magazínu 4x4 Magazine z vydavatelství Larivière Group udělili novému modelu Jeep® Wrangler titul Vůz 4x4 roku 2019.
  • Kultovní Wrangler je již šestým modelem značky Jeep®, který během 34. ročníku ankety toto prestižní ocenění získal.
  • Jeep® Wrangler je nabízen v Evropě se dvěma účinnými čtyřválcovými motory, novým zážehovým agregátem o objemu 2,0 l a vznětovým přeplňovaným motorem o objemu 2,2 l, v obou případech ve spojení s novou osmistupňovou automatickou převodovkou a řadou nejmodernějších technologií.

 

Čtenáři a novináři francouzského magazínu 4x4 Magazine udělili nové generaci kultovního modelu Jeep® Wrangler (JL) titul Vůz 4x4 roku 2019.

 

Jedná se již o šesté vítězství značky Jeep® v 34leté historii ankety Vůz 4x4 roku.

 

Odborní novináři magazínu 4x4 Magazine testují každoročně velké množství vozidel 4x4. Kromě hodnocení jejich vlastností na silnici posuzují i jejich schopnosti v nejtvrdších terénních podmínkách. Teprve pak vynáší konečný verdikt a zvolí Vůz 4x4 roku. 

 

Prestižní cenu obdržely před novým Wranglerem modely Jeep® Cherokee XJ (1986), Jeep® Cherokee XJ se zážehovým motorem 4.0 (1989), Jeep® Grand Cherokee ZJ (1994), Jeep® Wrangler JK (2008) a Jeep® Renegade (2015).

 

Titul Vůz 4x4 roku je uznáním skvělé práce, kterou odvedli inženýři značky Jeep®. Zajistili, že si nový Wrangler zachoval své bezkonkurenční offroadové schopnosti a současně splňuje předpisy a především že naplňuje očekávání zákazníků ve smyslu mobility. Wrangler je modernější, pohodlnější, lépe vybavený a jako vždy ikonický. Nadále tak zůstává měřítkem z hlediska schopností v terénu.

 

Nový Jeep® Wrangler, který byl v Evropě představen loni na podzim, se cítí stejně dobře v ulicích měst jako v terénu. Legendární schopnosti Jeep® v terénu kombinuje s vynikajícím komfortem na vozovce, originálním stylem a nejmodernějšími technologiemi.

 

Výsledkem je nejschopnější Wrangler všech dob, vůz, který disponuje bezkonkurenční technikou. Ta v závislosti na výbavě zahrnuje dva pokročilé a snadno použitelné systémy pohonu všech kol (Command-Trac a Rock-Trac), elektrické uzávěrky předního a zadního diferenciálu Tru-Lock, 32palcové terénní pneumatiky BF Goodrich, speciální ochranné kryty podvozku a lišty proti kamenům pro extrémní jízdu v terénu a také elektronicky odpojitelný stabilizátor přední nápravy. K tomu je nutné připočíst i špičkové úhly nájezdu, sjezdu a přechodu.

 

Řada pohonných jednotek byla přepracovaná a nyní zahrnuje vznětový přeplňovaný motor 2.2 o výkonu 200 k a zážehový motor 2.0 o výkonu 270 k. Obě jednotky jsou spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou, která se u této řady objevuje vůbec poprvé. Osmistupňová převodovka nabízí skvělou odezvu během jízdy, ať už při každodenním dojíždění do práce nebo extrémním šplhání po skalách, a řidičům poskytuje lineární a hladký přenos výkonu.  

 

Titul Vůz 4x4 roku 2019 se řadí k mnoha dalším mezinárodním oceněním, která nová generace modelu Jeep® Wrangler od svého uvedení obdržela. Během prvních čtyř měsíců získal Wrangler v Evropě ocenění Off-Road roku v britské anketě 4×4 of the Year magazínu 4x4 Magazine, Autolegenda (Samochód Legenda) v anketě The Best of Moto 2018 odborného polského portálu www.moto.pl, titul Premiéra automobilového průmyslu 2018 (Premiera motoryzacyjna) v anketě Auto Leader 2018 (Auto Lider) dvou polských motoristických magazínů Motor a Auto Moto, Auto pro skvělý výlet pro dva (Samochód na wielką podróż we dwoje) udělovaný novináři polského portálu Wirtualna Polska a 2018 Best News v kategorií Premium Crossovers a SUV v anketě Grand Prix podle ruského magazínu Za Rulyom.

 

Turín, 22. května 2019