• Nová rodina pohonných jednotek: lepší výkon a spotřeba paliva

Nový Jeep® Renegade modelového roku 2019 je prvním vozem využívajícím inovativní zážehové přeplňované motory, které minimalizují spotřebu paliva a současně zajišťují špičkový výkon, a to jak na vozovce, tak i v terénu. K dispozici jsou dvě zážehové motorizace: 1.0 s výkonem 120 k a 1.3 s výkony 150 a 180 k. Nabídku motorizací doplňují vznětové přeplňované motory MultiJet s technologií SCR (selektivní katalytická redukce) o objemech 1.6 l s výkonem 120 k a 2.0 l ve výkonových verzích 140 a 170 k.

  • Jedinečný a originální design

Styl nového SUV značky Jeep® je moderní a využívá ikonické stylistické prvky značky. Nejenže dokonale vyjadřuje skvělé offroadové schopnosti modelu Renegade, ale současně odráží i jeho městskou a lifestylovou povahu. Mezi nové prvky exteriéru patří plně LED světlomety a nová 19palcová kola. Prostorná kabina se pak vyznačuje větší funkčností a komfortem.

  • Pro milovníky dobrodružství v terénu

Legendární schopnosti Jeep® v terénu vycházejí ze dvou pokročilých systémů pohonu všech kol, Jeep® Active Drive a Jeep® Active Drive Low, které poskytují prvotřídní výkon ve všech podmínkách.

  • Pro milovníky městského dobrodružství

Nový Renegade nabízí čtvrtou generaci infotelematického systému UconnectTM s 5-, 7- nebo 8,4palcovou obrazovkou s vysokým rozlišením a funkcemi Apple CarPlay a Android AutoTM (dostupná na vybraných trzích), které uživatelům umožňují nepřetržité a bezpečné připojen&iacute

  • Kompletní paleta bezpečnostních prvků

Nejmodernější prvky bezpečnosti zahrnují ve standardu celé řady systém sledování jízdních pruhů Plus, inteligentní asistent rychlosti s rozpoznáváním dopravního značení a systém varování před čelním nárazem Plus s aktivním nouzovým brzděním, který je standardem modelu Limited.

  • V showroomech značky Jeep® v celé Evropě již v září.

Jeep® Renegade, který byl na trh uveden v roce 2014, rozšířil modelovou nabídku Jeep® o nový segment tzv. B-SUV. Renegade byl prvním SUV značky Jeep® vyráběným v Itálii, konkrétně v továrně Melfi SATA. V tomto přeplněném segmentu si velmi rychle získal prestižní postavení a stal se favoritem mnoha zákazníků hledajících SUV, které by kombinovalo bezkonkurenční schopnosti v terénu a rozměry a styl, jež jsou ideální pro městský životní styl. Jeep® Renegade je ztělesněním všech těchto vlastností, které vyjadřuje prostřednictvím nezaměnitelného designu Jeep®. Ten zahrnuje například kultovní sedmiotvorovou masku chladiče a lichoběžníkové blatníky kol. Design nového modelu ale ze všeho nejvíc vyjadřuje sílu a robustnost. Modelem Renegade vstoupila značka Jeep® do segmentu, který dosud opomíjela. Nyní svou nabídkou pokrývá všechny segmenty SUV, což znamená, že zákazníkům umožňuje nalézt model, který nejlépe odpovídá jejich individuálním potřebám, a to bez nutnosti činit jakékoliv kompromisy.

Nyní přichází na trh Jeep® Renegade v modernizované podobě. Novinka si ovšem zachovává všechny silné stránky, které stojí za úspěchem řady Renegade a v segmentu plném crossoverů doslova změnily pravidla hry. Tento model výraznou měrou přispěl k tomu, že značka Jeep® dosáhla na evropském trhu rekordních prodejních výsledků. Nový model nabízí komplexnější bezpečnostní výbavu a nejmodernější infotelematické systémy. V duchu filozofie značky Jeep® model Renegade překračuje zažité hranice. Nové motorizace byly navržené tak, aby poskytly ještě lepší spotřebu paliva a zároveň vynikající výkonové parametry, a to jak na vozovce, tak i v terénu. Premiéru mají u řady Renegade tři- a čtyřválcové zážehové přeplňované motory. Jedná se o agregát se zdvihovým objemem 1.0 l s výkonem 120 k a točivým momentem 190 Nm a 1.3 litru o výkonu 150 nebo 180 k s točivým momentem 270 Nm. Nabídka motorů zahrnuje také přepracované přeplňované vznětové motory 1.6 a 2.0 MultiJet II s technologií SCR (selektivní katalytická redukce). Všechny pohonné jednotky splňují emisní normu Euro 6/D. Kombinovat je lze se šestistupňovou manuální, dvouspojkovou automatizovanou (DDCT - Dual Dry Clutch Transmission) nebo devítistupňovou automatickou převodovkou. Společným jmenovatelem všech řešení převodového ústrojí je hladká a velmi komfortní jízda.

Nový Reenegade se může pochlubit výraznějším vzhledem, který zahrnuje přepracovanou přední část a nezaměnitelné stylistické prvky značky Jeep®, které odkazují na bohatou historii. Osobité a ikonické tvary nového modelu Jeep® Renegade zahrnují kruhové světlomety a lichoběžníkové blatníky kol, což představuje zřejmé stylistické propojení modelového roku 2019 se zcela novou řadou Wrangler. To vše při zachování městského a offroadového stylu řady Renegade. Offroadové schopnosti jsou nejlepší ve třídě a pro konkurenci jsou doslova měřítkem. Nový Renegade je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol, přičemž v druhém případě jsou na výběr dva typy pohonu, dále odpojitelný pohon zadní nápravy, systém kontroly trakce Selec-Terrain a asistenční systémy Hill Start Assist a Hill Descent Control. Zcela ultimativní schopnosti v terénu zajišťuje stupeň výbavy Trailhawk, který byl navržen přímo pro jízdu v těžkém terénu, a je tak nabitý řadou specifických stylistických i technických prvků.

Prodej modelu Jeep® Renegade modelového roku 2019 bude v Evropě zahájen v září tohoto roku. Kompletní nabídku budou tvořit čtyři stupně výbavy - Sport, Longitude, Limited a Trailhawk -, nová řada motorů zahrnující dva zážehové motory MultiAir III a dva vznětové přeplňované motory MultiJet II, pohon předních kol nebo pohon všech čtyř kol a tři převodovky (šestistupňová manuální, dvouspojková automatizovaná DDCT a devítistupňová automatická). V zemích mimo Evropu (Rusko, Blízký východ a Afrika) se nový Renegade objeví koncem tohoto roku.

Trh a úspěch modelu Renegade

Jeep® Renegade byl prvním vozidlem skupiny Fiat Chrysler Automobiles navrženým ve spolupráci italských a amerických designérů a konstruktérů a byl rovněž prvním modelem v historii značky vyráběným v Itálii, konkrétně v továrně Melfi SATA (oblast Basilicata). Jedná se o první Jeep® kombinující design, funkčnost a offroadové znalosti americké značky, jež je 75 let synonymem svobody, dobrodružství a jízdy v terénu, se stylem a jízdní dynamikou, které vždy charakterizovaly italská vozidla. Renegade byl rovněž prvním globálním modelem značky vyráběným na třech kontinentech. Jeho výroba probíhá kromě Evropy také v čínské továrně GAC FCA v Guangzhou a brazilské továrně Pernambuco.

S více než 73 200 registracemi v roce 2017 byl Renegade nejprodávanějším SUV značky Jeep® v Evropě a také na mnoha hlavních trzích starého kontinentu včetně Itálie, Francie, Španělska, Německa a Velké Británie.

V dubnu 2018 byl Renegade nejlépe prodávaným modelem značky Jeep® na evropském trhu s podílem o 3,3 procenta vyšším než ve stejném měsíci roku 2017. Vůdčí roli modelu Renegade potvrzuje i porovnání prodejů za první čtyři měsíce roku, a to jak v Evropě jako celku, tak i na hlavních trzích Evropy.

Zlepšení úspěšné rovnice vysoce uznávaného produktu je vždy nelehkým úkolem. Nový Jeep® Renegade modelového roku 2019 ovšem nabízí přepracovaný styl s plně LED světlomety, novou řadu motorizací, která vznikla pro evropský trh a také komplexnější bezpečnostní výbavu a pokročilé infotelematické funkce.

Toto jedinečné SUV a zcela originální model značky Jeep® vstupuje na přeplněný trh s ještě větší osobitostí a svou dvojí povahu podtrhuje prostřednictvím řady originálních prvků. Renegade je vozidlem určeným pro krátké cesty ve městě, za což vděčí své agilitě a ovladatelnosti, ale je rovněž ideálním SUV pro objevování nových cest, což je výsledkem vynikajících offroadových schopností.

Nová řada zážehových přeplňovaných motorů

U nového modelu Renegade se poprvé představují nové zážehové přeplňované motory. Vycházejí z modulární koncepce a jsou k dispozici ve dvou konfiguracích, jako litrový tříválec s výkonem 120 k a točivým momentem 190 Nm v kombinaci s šestistupňovou manuální převodovkou a čtyřválec 1.3 l s výkonem 150 k v kombinaci s dvouspojkovou automatizovanou převodovkou DDCT - v obou případech s pohonem předních kol. Živý přeplňovaný motor 1.3 o výkonu 180 k je spojen s devítistupňovou automatickou převodovkou s měničem momentu a pohonem všech kol. Nejvyšší točivý moment u obou verzí motoru 1.3 je shodných 270 Nm.

Nové zážehové motory splňují emisní normu Euro 6/D a využívají filtr částic GPF (Gasoline Particulate Filter).

Nová rodina zážehových přeplňovaných motorů byla vyvinuta skupinou FCA s cílem nabídnout řadu zážehových motorů sledujících koncepci downsizingu, které by byly charakteristické dobrou spotřebou paliva a současně vysokým výkonem vhodným pro nejrůznější aplikace. Koncepce nových motorů sleduje účinnost, modularitu a vysoký stupeň standardizace ve smyslu komponent a výrobního procesu, a také flexibilitu a potenciál dalšího vývoje.

Nové motory jsou z důvodu dosažení nízké hmotnosti celohliníkové (hmotnost začíná na 93 kilogramech). Kliková skříň vyvinutá ve spolupráci se společností Teksid je vyrobena z hliníkové slitiny vyrobené vysokotlakým litím. Litinové vložky válců jsou použité z důvodu zvýšení odolnosti celé konstrukce. Jsou 1,8 mm silné a potažené z vnější části hliníkovou vrstvou, která vytváří metalurgickou vazbu mezi vložkou a blokem. Po studiu různých konstrukcí klikových skříní byla vybrána architektura s lůžkem, protože nabízí nejlepší rovnováhu mezi hlukem, vibracemi, hmotností a výkonem.

V zájmu maximalizace účinnosti a zajištění lepšího výkonu a spotřeby paliva než u předchozích agregátů mají nové motory vrtání 70 mm s poměrem zdvihu k vrtání 1,24 a 10milimetrové přesazení kliky. To vytváří velmi kompaktní spalovací prostor ve smyslu tepelné účinnosti. Architektura ojnic s vylepšenou mechanickou účinností vede k minimalizaci tření. Tento inovativní spalovací modul s objemem jedné válcové jednotky 0,33 litru zahrnují všechny tří- i čtyřválcové přeplňované motory.

Hlava válců využívá čtyřventilovou techniku s jedním vačkovým hřídelem. Kompaktní konstrukce spalovací komory a vysokotlaké sací potrubí zajišťují optimální turbulenci vzduchu a krátký čas hoření s pravidelným šířením plamene, což ve svém důsledku znamená vysokou tepelnou účinnost a kontrolu klepání. Vysokou konstrukční úroveň nových pohonných jednotek demonstruje řada inovativních technických prvků, jakými jsou přímý vstřik paliva pro maximalizaci objemové účinnosti a turbodmychadlo s nízkou setrvačností řízené elektronickým obtokovým ventilem v kombinaci s vodou chlazeným kompresorem v sacím potrubí pro zajištění rychlé přechodové odezvy.

U nových zážehových přeplňovaných motorů se představuje třetí generace exkluzivní technologie MultiAir, která zlepšuje účinnost spalování nastavováním zdvihu a časování ventilů. Poslední vývojová verze technologie MultiAir III dále zlepšuje nezávislé otevření a zavření sacího ventilu. Zavedením specifických profilů sacích a výfukových vaček se zlepšila účinnost v nízké zátěži, neboť dochází k lepší recirkulaci výfukových plynů vlivem včasnějšího otevření sacích ventilů, a také ve vysoké zátěži, kdy dochází ke zpoždění při zavírání sacích ventilů. Jinými slovy, technologie MultiAir III umí snížit skutečný kompresní poměr, kontrolovat klepání a podstatně zlepšit spotřebu paliva, a to i ve chvílích, kdy motor poskytuje vysoký výkon.

Nové přeplňované motory byly odladěné při více než 75 000 hodinách virtuálních testů, 60 000 hodinách na testovací stolici a při pěti milionech kilometrech ujetých po celém světě, a to jak na vozovce, tak i v terénu. Cílem bylo prověřit robustnost a spolehlivost.

Nový Renegade je prvním modelem skupiny, který dostal novou řadu inovativních zážehových přeplňovaných motorů. Tyto motory byly navržené tak, aby nabídly potěšení z jízdy, na jaké jsou zákazníci značky Jeep® zvyklí. Současně jsou schopné ušetřit ve srovnání s předchozími pohonnými jednotkami řady až 20 procent paliva a poskytnout větší jízdní komfort.

Dva výkonné vznětové přeplňované motory 1.6 a 2.0 MultiJet II s technologií Stop&Start

Nový Jeep® Renegade modelového roku 2019 může být vybaven rovněž vznětovými přeplňovanými motory, a to o objemu 1.6 nebo 2.0 litry. Oba motory využívají druhou generaci technologie MultiJet vyvinutou a patentovanou skupinou FCA. K dispozici jsou dva zdvihové objemy a tři výkonové úrovně. Motor 1.6 o výkonu 120 k je spojen s automatizovanou dvouspojkovou převodovkou DDCT, dvoulitr pak poskytuje 140 a 170 k a je spojen s manuální šestistupňovou nebo automatickou devítistupňovou převodovkou.

Pro maximalizaci účinnosti zpracování výfukových plynů využívají oba motory filtr se selektivní katalytickou redukcí SCR umístěný před filtr pevných částic. Cílem je:

- snížení NOx prostřednictvím vstřikování AdBlue (nejprve se mísí s výfukovými plyny a poté vlivem tepla rozkládá na čpavek a oxid uhličitý),

- snížení pevných částic pomocí řízené regenerace.

Křivky výkonu a točivého momentu dokazují výjimečnost rodiny MultiJet II, která tradičně nabízí vysoké výkony a účinnost.

Nekompromisní styl

Nový Renegade modelového roku 2019 využívá nový design přední části s modernějším vzhledem. Ta obsahuje novou přepracovanou 7otvorovou masku chladiče Jeep®, jež je velmi podobná té u modelu Wrangler, dále nové světlomety a mlhová světla. Střešní ližiny jsou u modelů Longitude, Limited a Trailhawk vyvedené v černém odstínu.

Mezi klíčové prvky nového modelu patří nové světlomety s plně LED světly denního svícení, dálkovými světly, potkávacími světly a mlhovými světly (volitelně u modelů Limited a Trailhawk), které zlepšují účinnost a samozřejmě také bezpečnost. Díky novým předním světlometům se viditelnost zlepšila o 50 % ve srovnání s halogenovými světly a jas se zlepšil o 20 % oproti xenonovým světlometům. Zlepšuje se i vnímání hloubky a příčný rozptyl světla. Tyto změny přinášejí osobitý a moderní vzhled přední části, který je v souladu s typickým stylem značky Jeep®. LED technologie je použita i u koncových světel, k dispozici je pro modely Limited a Trailhawk. Rámečky koncových světel jsou klíčovým stylistickým prvkem zadní části vozu a využívají vzor X inspirovaný modelem Wrangler. Jedná se o další nezaměnitelný stylistický prvek značky, který má svůj původ ve vojenských kanystrech a který definuje osobitost obou modelů.

Vnější vzhled doplňují nová kola, která modelu Renegade přidávají na exkluzivitě a přispívají k rozsáhlým možnostem personalizace ze strany zákazníka. Nový modelový rok nabízí sedm různých variant kol včetně 16-, 17-, 18- a zcela nově 19palcových. Posledně jmenovaný rozměr je nabízen exkluzivně pro výbavu Limited. Všechna kola se pak vyznačují speciální úpravou.

Výsledkem je vůz, který je inspirován designem modelu Jeep® Wrangler a sdílí s ním řadu stylistických řešení. Renegade se tak může pochlubit ještě výraznějším a modernějším stylem, který je však nadále v souladu s tradicemi značky Jeep®. Exteriér vozidla si zachovává funkčnost, která byla jeho typickým rysem již od uvedení na trh, a také robustní konstrukci. K dispozici jsou dva systémy otevírání střechy, které zákazníkům poskytují pocit svobody a volnosti, což je další prvek společný s modelem Wrangler. Jedná se o velkou dvoudílnou panoramatickou střechu s posuvným proskleným dílem a exkluzivní střechu MySky, kterou tvoří dva lehké panely, jež mohou být snadno odstraněné a uložené do zavazadlového prostoru.

Interiér: pozornost věnovaná detailům, prostornost a funkčnost

Interiéry mají originální a moderní vzhled v souladu s DNA značky Jeep®. Prostor pro cestující je charakteristický extrémní pozorností věnovanou detailům, inovativními barevnými kombinacemi, kvalitními materiály, technicky vysoce vyspělou výbavou a praktickými a funkčními úložnými prostory.

Od svého uvedení na trh se Renegade vymyká svou praktičností. Ta byla dále vylepšena o novou středovou konzolu, která nyní zahrnuje držák chytrého telefonu, nové držáky nápojů a další úložné prostory, včetně kapsy na iPod Mini nebo jiná malá zařízení či příslušenství. Nová je rovněž pozice USB vstupu (nyní umístěný v zadní části středové loketní opěrky pro snadnější přístup cestujícími sedícími vzadu). Tento prvek je standardem od stupně výbavy Longitude. Nyní interiér modelu Renegade nabízí o 1,2 litru více úložných prostor. Pokud jde o prostornost interiéru, Renegade je na vrcholu své kategorie a odlišuje se i ve smyslu výšky a šířky sedadel.

Renegade nabízí rovněž několik možností personalizace díky různým konfiguracím u jednotlivých stupňů výbavy. To zákazníkům dovoluje zvolit výbavu, která je nejblíže jejich potřebám, ať už je to černé čalounění Trespass nebo čalounění Polar Plunge. To druhé je například u výbavy Limited nabízené v kožené kombinaci šedá Sky a černá s prošíváním v odstínu šedá Sky. Další vylepšení zahrnují přepracované rámečky rádia, výdechů ventilace, středového tunelu a reproduktorů. V interiéru nalezneme i některé detaily sdílené s modelem Wrangler, jedná se například o přístrojový panel s lichoběžníkovými detaily.

Legendární schopnosti Jeep® v terénu

Nový Jeep® Renegade je k dispozici ve dvou konfiguracích, s pohonem dvou nebo všech čtyř kol. Legendární schopnosti Jeep® v terénu zaručuje dvojice pokročilých systémů pohonu všech kol, Jeep® Active Drive a Jeep® Active Drive Low, které nabízejí prvotřídní výkon za všech podmínek. Součástí je i kontrola trakce Jeep® Selec-Terrain se čtyřmi režimy jízdy pro optimální odezvu na všech typech povrchů (Auto, výchozí režim s odpojitelným pohonem zadní nápravy; Snow, režim 4x4 kalibrovaný pro redukci nedotáčivosti; Sand a Mud, režimy 4x4 pro maximalizaci trakce v nízkých rychlostech podporující další prokluz kol).

Jeep® Active Drive

Jeep® Active Drive je plně automatický systém, který zajišťuje hladké přepínání mezi pohonem všech a dvou kol, a to při jakékoliv rychlosti. Cílem je minimalizovat třecí ztráty ve chvílích, kdy není pohon 4x4 potřebný, což vede k příznivější spotřebě paliva. Systém nevyžaduje žádný zásah řidiče a při dynamické jízdě poskytuje korekci nedotáčivého nebo přetáčivého chování. Jeep® Active Drive je schopen přenést až 2000 Nm točivého momentu na zadní kola, díky čemuž umožňuje optimální přilnavost v podmínkách extrémně nízké trakce. Variabilní mokrá spojka umístěná v modulu pohonu zadních kol využívá značkou Jeep® patentovaný algoritmus, který poskytuje vždy správné množství točivého momentu v daných jízdních podmínkách včetně povrchů s nízkou přilnavostí, agresivních rozjezdů či dynamické jízdy.

Jeep® Active Drive Low

Jeep® Active Drive Low zahrnuje systém Jeep® Active Drive, ke kterému přidává plazivý převodový poměr 20:1 pro jedinečný výkon 4x4. Systém ve spolupráci se vznětovým přeplňovaným motorem 2.0 MultiJet a devítistupňovou automatickou převodovkou zaručuje nejlepší offroadový výkon v extrémních podmínkách v dané kategorii. Systém Jeep® Active Drive Low přidává k systému Selec-Terrain také funkci Hill-Descent Control pro kontrolované sjíždění prudkých svahů.

Hill-Descent Control (HDC) umožňuje postupné, kontrolované sjíždění prudkých svahů na špatném nebo kluzkém povrchu, aniž by řidič musel použít brzdový pedál. Během své činnosti vozidlo sjíždí prudký svah za využití systému ABS, který kontroluje rychlost otáčení jednotlivých kol a zaručuje optimální hybnost.

Trailhawk

Díky nezávislému zavěšení kol je verze Trailhawk schopna zajistit maximální výkyv náprav až 205 mm a světlou výšku 210 mm. Jeep® Renegade Trailhawk je měřítkem segmentu a nabízí prvotřídní schopnosti 4x4. V této verzi obsahuje kontrola trakce Selec-Terrain funkci Rock, která maximalizuje trakci a zlepšuje přilnavost na velmi špatném povrchu.

Konektivita a infotelematika

V závislosti na stupni výbavy může být nový Jeep® Renegade vybaven infotelematickým systémem UconnectTM 5", UconnectTM 7" nebo UconnectTM 8.4" NAV. Tyto systémy zahrnují dotykovou obrazovku a snadno využitelné funkce. Typickým rysem nové generace je výkonnější procesor, který poskytuje rychlejší odezvu. Systém dovoluje uživateli obsluhovat klimatizaci, audiosystém a řadu dalších funkcí přímo z displeje UconnectTM, což vede k větší bezpečnosti jízdy.

Systémy Uconnect<sup<TM 7" nebo 8.4" NAV využívají kapacitní plnobarevnou dotykovou obrazovku s vysokým rozlišením. Toto mimořádně uživatelsky vstřícné rozhraní nabízí možnost ovládaní prsty jako u tabletu včetně personalizovatelného menu s ovládáním Drag and Drop. Funkce systému UconnectTM zahrnují hands-free volání, navigaci a převod textu na řeč pro bezpečnou, komfortní jízdu s nepřetržitým připojením. Vestavěné rádio umožňuje streamování hudby z internetu prostřednictvím rozhraní Bluetooth nebo z kompatibilních plug-in přenosných zařízení připojených ke vstupu AUX nebo USB. Navigace UconnectTM s detailními směrovými instrukcemi je standardem verze Uconnect 8.4" NAV a nabízí hlasové zadávání cílové destinace a zahájení navigování.

Apple CarPlay a Android AutoTM

Systémy UconnectTM 7" a 8.4" NAV v novém modelu Renegade nyní zahrnují funkci Apple CarPlay, nejchytřejší a nejbezpečnější způsob použití iPhonu ve vozidle.

nfotelematický systém je rovněž kompatibilní s Android AutoTM, funkcí, která přináší nejoblíbenější aplikace Google na obrazovku tohoto SUV Jeep®.

Apple CarPlay zobrazuje směrové instrukce optimalizované podle dopravní situace a umožňuje rovněž telefonování, otevírání textových zpráv a přehrávání hudby bez jakéhokoliv snížení pozornosti řidiče. Android AutoTM dovoluje uživatelům pokračovat v používání aplikací Google ve vozidle, a to díky zrcadlení aplikací a služeb mobilního telefonu na displeji vozidla. Funkce byla navržena tak, aby poskytovala informace, a přitom učinila jízdu snazší a bezpečnější. Řidič může používat Google MapsTM pro získávání směrových instrukcí, snadno přistupovat k hudbě, multimediálnímu obsahu a textovým aplikacím.

Aplikace Waze pro Android Auto dovoluje uživateli užít si funkce komunity přímo na centrální obrazovce vozidla. Snadná a bezprostřední interakce s ostatními zařízeními zajišťuje pohodlí při zachování stejného operačního systému ve vozidle, což znamená bezpečné a jednoduché připojení, jež se proměňuje do větší kvality života na palubě a lepší ergonomie.

Android AutoTM a Google Maps jsou ochrannými známkami společnosti Google LLC.

Služby Jeep® UconnectTM LIVE k dispozici u všech systémů UconnectTM

Trojice systémů - UconnectTM 5", UconnectTM 7" a UconnectTM 8.4" NAV - nabízí zákazníkům služby UconnectTM LIVE, které umožňují sledování celé řady aplikací na displeji systému UconnectTM po připojení chytrého telefonu k vozidlu. Aplikaci UconnectTM LIVE lze stáhnout z App Store nebo Google Play a instalovat do chytrého telefonu.
Se službami UconnectTM LIVE a používáním dotykové obrazovky se uživatelé mohou připojit k TuneIn, internetovému rádiu s více než 100 000 stanicemi z celého světa, internetové hudební platformě Deezer obsahující přes 35 milionů skladeb, portálu Reuters pro získávání nejnovějších zpráv z celého světa a sociálním sítím Facebook, Facebook CheckIn a Twitter pro kontakt s přáteli. Aplikace UconnectTM LIVE může být použita rovněž pro přístup k my:Car, službě, která nabízí funkce v reálném čase, jako například připomenutí servisní prohlídky, a elektronickou uživatelskou příručku pro informace o údržbě.

Jeep® Skills, exkluzivní aplikace pro měření offroadového výkonu v reálném čase

Pro zákazníky, kteří chtějí zlepšit svůj výkon v terénu a prožít dobrodružství ve skutečném duchu Jeep® může být systém UconnectTM 8.4" NAV vybaven funkcí Jeep® Skills. Tato mimořádně uživatelsky přívětivá aplikace poskytuje specifické ukazatele dovolující řidiči sledovat svůj offroadový výkon.

S aplikací Jeep® Skills mohou zákazníci objevit offroadový potenciál nového modelu Jeep® Renegade a rozvinout jeho schopnost naplno. Jeep® Skills nepřetržitě informuje řidiče o nejrůznějších systémech vozu pro jízdu v terénu a poskytuje praktickou zpětnou vazbu, to vše na 8,4palcové dotykové obrazovce. Jedná se o sadu specifických parametrů, jakými jsou trakce, tah, rozteč, tlak a nadmořská výška v reálném čase.
Přistupovat lze i k dalším užitečným informacím, jako jsou tlak oleje, úhel natočení volantu, přetížení G, tlak na pedál plynu a brzdy, zrychlení z 0 na 50 km/h a z 0 na 100 km/h, brzdná dráha a rychlost.

Řidiči si mohou zvolit cestu a dozvědět se více o jejích parametrech a své oblíbené trasy sdílet s celou komunitou Jeep® a uživateli Jeep® Skills. Podle jízdního výkonu a dosažených cílů na vybraných trasách mohou řidiči získávat odznaky, které se liší podle obtížnosti, resp. dosaženého výkonu. Všechny dosažené odznaky se ukládají na speciální stránku, která tak představuje jakousi virtuální vitrínu.

Bezpečnostní prvky na nejvyšší úrovni

Nový Jeep® Renegade byl navržen tak, aby zajistil nejvyšší možnou ochranu cestujících, a to prostřednictvím řady nejmodernějších bezpečnostních systémů, které jsou dodávané standardně nebo volitelně. Nechybí zde šest standardních airbagů a ESP (elektronická kontrola stability) s funkcí elektronické kontroly proti převrácení ERM.
Modelový rok 2019 rozšiřuje původní nabídku řady o nové prvky bezpečnosti, a to se zřejmým cílem nabídnout ještě větší ochranu a jízdní pohodlí. Standardem celé řady je nyní systém sledování jízdních pruhů Plus a inteligentní asistent rychlosti s funkcí rozpoznávání dopravního značení.

Sledování jízdních pruhů Plus využívá videosnímač pro určení pozice vozidla na vozovce. V případě neúmyslného opouštění jízdního pruhu, které systém odhalí podle toho, že vozidlo přejíždí dělící čáru na vozovce bez použití směrových světel, zahájí korekci pro navrácení vozidla zpět do původního jízdního pruhu.

Nový systém rozpoznávání dopravního značení TSR je schopen rozpoznat dopravní značení včetně rychlostního omezení a upozornit řidiče prostřednictvím výstrahy zobrazené na přístrojovém panelu. V kombinaci se systémem inteligentního asistenta rychlosti (lze jej ovládat pomocí ovladačů na volantu) lze nastavit limity, které předtím systém identifikoval. Řidič ovšem tato upozornění může ignorovat a odmítnout omezení rychlosti dané dopravní značkou.

Přepracovaný automatický parkovací asistent - Parksense® (k dispozici po uvedení na trh) zjednodušuje manévrování do a nyní také z parkovacího místa. Automatické řízení je nyní prováděno za pomoci snímačů a kamer, které zahrnují funkci detekce bočních překážek.

Pro zajištění většího komfortu a poskytnutí funkčnosti typické pro model Renegade přichází novinka s aktualizovaným paketem Funkčnost, který nyní zahrnuje elektrické sklopení vnějších zpětných zrcátek po zamčení vozu a elektrické ovládání oken pomocí dálkového ovladače. Všechna okna lze otevřít a zavřít jediným dotykem.

Pro zajištění maximální ochrany doplňuje bezpečnostní nabídku modelu Jeep® Renegade také systém varování před čelním nárazem Plus s aktivním nouzovým brzděním (standard modelu Limited), adaptivní tempomat, monitoring mrtvého úhlu a detekce křížení dráhy za vozidlem.

Turín, 22. června 2018