• Dvě významné premiéry nejen v rámci Evropy: uvedení zcela nového vozu Wrangler, čtvrté generace legendárního modelu značky Jeep, a také nového SUV Jeep Cherokee modelového roku 2019, které se chlubí nejlepšími vlastnostmi v terénu ve své kategorii.
  • Evropská premiéra nového Jeepu Grand Cherokee Trackhawk, nejvýkonnějšího SUV v dějinách značky Jeep.
  • Tyto tři hlavní novinky budou odhaleny během tiskové konference značky Jeep v úterý 6. března v 10.15 na stánku v hale 5. Živý přenos lze sledovat na webové adrese jeepgeneva2018.jeeppress-europe.com
  • Nová limitovaná série Jeep Compass Night Eagle se představí po boku nejnovějších vozů Renegade a Grand Cherokee.
  • Na stánku nebudou chybět ani čtyři vozy Jeep s příslušenstvím od společnosti Mopar, a to včetně nového pětidveřového Wrangleru Sahara vybaveného jedinečnými prvky, které jeho terénní vlastnosti posouvají ještě dále.

Značka Jeep bude mít na letošním autosalonu v Ženevě stejně jako v minulosti velmi silné zastoupení, a to zásluhou tří významných novinek. Zcela nové modely Wrangler a Cherokee se představují v premiéře v rámci rozsáhlého regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika), poprvé je v Evropě k vidění Grand Cherokee Trackhawk. Automobily odhalené v Ženevě otvírají další kapitolu v mimořádné historii americké značky, která je od roku 1941 synonymem pro jízdu v terénu. Bližší podrobnosti o novinkách značky Jeep budou zveřejněny během tiskové konference v úterý 6. března v 10.15 přímo v expozici v hale 5. Živý přenos tiskové konference bude dostupný na adrese jeepgeneva2018.jeeppress-europe.com.

Zcela nový Jeep Wrangler je skutečnou hvězdou ženevské expozice. Již čtvrtá generace tohoto kultovního vozu si zachovává legendární schopnosti v terénu a DNA svého nezaměnitelného originálu, ale přidává pokročilé motory, více možností pro jízdu na čerstvém vzduchu a množství pokročilých technologií pro zvýšenou bezpečnost a digitální připojení. Pro zdůraznění odkazu původního modelu je novinka na stánku prezentována po boku vozu Willys-Overland MB z roku 1941, tedy automobilu, který je uznáván jako vůbec první Jeep, stojící na počátku historie legendární americké značky.

Poprvé se bude v Ženevě nejen evropským zákazníkům představovat i nový Jeep Cherokee se svým modernějším, prémiovým designem, který si však zachovává DNA značky Jeep a přidává nové technologie a moderní motory. Evropskou premiéru slaví Jeep Grand Cherokee Trackhawk - nejvýkonnější a nejrychlejší SUV značky Jeep v její historii. K pohonu této verze je připraven vyladěný přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 l s výkonem 700 k a točivým momentem 868 Nm

Jeep se dále v Ženevě pochlubí novou speciální sérií Compass Night Eagle. Jejími lákadly jsou doplňky v leskle černé barvě a prvky exteriéru zdůrazňující dravost a sportovní styl. Propracovaný design kompaktního SUV od Jeepu s nimi působí ještě atraktivněji. Tento vůz doplňuje úspěšnou řadu vozů Night Eagle, které byly za poslední tři roky v Evropě s úspěchem zavedeny u modelů Renegade, Cherokee, Grand Cherokee a Wrangler.

Kromě těchto žhavých představení uvidí návštěvníci další modely, které obohacují nabídku v Evropě, jako je typ Renegade v modelovém provedení 2018, nyní s ještě více možnostmi digitálního připojení. Zásluhu na tom má modernizovaný palubní systém s nabídkou tří různých displejů s úhlopříčkou 5, 7 nebo 8,4 palce. Nová je navigace, zábavní systém a funkce pro hands-free, úpravy se zaměřily hlavně na zlepšení jízdních zážitků a pohodlí posádky. Vystavena je špičková verze Limited s exteriérem v provedení Carbon Black a novým interiérem Polar Plunge ve verzi se zážehovým motorem 1.4 MultiAir2 o výkonu 170 k.

Návštěvníci se na stánku setkají také s vozem Grand Cherokee S - exkluzivní omezenou sérií se sportovním stylem. Světově nejvíce oceňované SUV je vystaveno v provedení s třílitrovým turbodieselem MultiJet II o výkonu 250 k v kombinaci bílého laku Bright White a interiéru v kombinaci černé kůže Nappa a veluru.

Přehlídku toho nejzajímavějšího ze současné nabídky uzavírají čtyři vozy Jeep vybavené příslušenstvím od společnosti Mopar, oficiálního dodavatele autorizovaného příslušenství a náhradních dílů a také servisního partnera, který zajišťuje i služby asistence a péče o zákazníky značky Jeep. Prvním z nich je Wrangler Sahara v pětidveřové variantě, jehož úpravy zahrnují prvky pro zlepšení průchodnosti terénem, Jeep Renegade Longitude v zelené barvě Hyper, Compass Trailhawk v oranžovém laku Spitfire a Grand Cherokee Trailhawk v šedém odstínu Rhino.

Premiéra zcela nového vozu Jeep Wrangler v regionu EMEA

Kultovní Jeep Wrangler přichází nyní ve zcela nové generaci, přitom si ale zachovává svůj původní styl a legendární průchodnost terénem, obojí ještě lepší než u předchozího provedení.

Současná čtvrtá generace Jeepu Wrangler upevňuje svoji pozici neporazitelného znalce terénu, ale přidává na komfortu a jízdních vlastnostech nezbytných pro každodenní používání. V závislosti na provedení nabízí zcela nový model Wrangler specifická technická řešení zahrnující dva pokrokové systémy pohonu všech kol: Command-Trac 4×4 s redukční převodovkou a terénním převodem 2,72:1 (standard pro verze Sport a Sahara) a Rock-Trac 4×4 s pozicí „4LO" a převodovým poměrem 4:1. K tomu se přidává uzávěrka diferenciálu Tru-Lok a elektronicky odpojitelný příčný torzní stabilizátor (standard pro verzi Rubicon). Oba systémy pohonu jsou aktivní a tzv. stálé systémy 4×4, které umožňují plynulé rozdělení točivého momentu mezi přední a zadní kola, aby byla neustále zajištěna jistota dobré trakce, a to na všech druzích povrchu.

Výrazný exteriér nového vozu Wrangler je postaven na důvěrně známé masce chladiče se svislými vstupními otvory, nápadných kruhových světlometech a hranatých zadních svítilnách, které k Wrangleru zcela neodmyslitelně patří - a nyní jsou u vozů Sahara a Rubicon již vybaveny moderní technologií LED. Originálním řešením je dopředu sklopné čelní sklo a také řada variant konstrukčního řešení střechy včetně nového prémiového soft-topu, lehčí a uživatelsky jednodušší konstrukce Freedom Top a zcela nově elektricky ovládaného topu Sky One-Touch.

Interiér Jeepu Wrangler v sobě spojuje autentický design, všestrannost, pohodlí a intuitivní ovládání. Kabinu charakterizuje důsledné dílenské zpracování a vysoce kvalitní materiály. Mezi zajímavé prvky zlepšující komfort patří sedadla s látkovým nebo koženým čalouněním se zvýrazněným obšitím, nově také s nastavitelnou bederní opěrkou, a taktéž vyhřívaná přední sedadla, volant a zadní držáky nápojů.

Užitná hodnota a všestrannost Jeepu dostává novou podobu díky moderně rozvrženým ovládacím prvkům na panelu mezi sedadly, kde se nachází volič převodovky, páka redukce a ruční brzda. Doslova napříč celý vozem najde uživatel řadu praktických odkládacích prostorů, a to včetně odolných kapes ze síťoviny nebo mnoha míst, kam lze umístit telefon. Zcela nový je systém pro uchycení nákladu Trail Rail, s jehož pomocí jsou převážené věci velmi dobře dostupné. Jeho předností je i řada možností, jak uspořádat a zabezpečit náklad. A mezi další vylepšení lze počítat i dva vstupy USB vpředu a dva v dosahu cestujících vzadu, díky nimž má celá posádka zapojení svých zařízení ve snadném dosahu.

Pro nový model Wrangler jsou připraveny tři úrovně palubního sytému Uconnect, označené 5.0, 7.0 a 8.4 NAV, odkazující na úhlopříčku dotykového displeje 5, 7 nebo 8,4 palce pro pohodlné ovládání různých funkcí spojených s komunikací, zábavou a navigací dle přání řidiče a cestujících. V této nabídce nechybí ani barevný, 7palcový digitální přístrojový štít z LED diod pro verze Sahara a Rubicon. Nejnovější, čtvrtá generace systému Uconnect je jednoduchá na ovládání, má vyšší výpočtovou rychlost, rychleji se spouští a dotykový displej se chlubí vysokým rozlišením.

Verze vybavené systémem Uconnect 7.0 nebo 8.4 NAV přidávají k vysokému rozlišení kapacitního displeje také rozhraní Apple CarPlay a Android Auto na důkaz toho, že i klasicky tvarovaný vůz může být vybaven nejmodernějšími technologiemi.

Při vývoji nové generace Jeepu Wrangler se věnovala maximální péče bezpečnosti, a proto je vůz vybaven širokou paletou prvků, které zvyšují nejen aktivní, ale i pasivní bezpečnost. Za všechny jmenujme hlídání slepého úhlu, varování před kolizí při couvání z řady vozidel, přední i zadní asistent parkování nebo zadní parkovací kameru

Více informací o zcela novém Jeepu Wrangler bude k dispozici na media stránkách Jeep bezprostředně po tiskové konferenci 6. března.

Premiéra Jeepu Cherokee, modelového roku 2019, v regionu EMEA

Vývoj modelu Jeep Cherokee, v terénu nejzdatnějšího SUV ve své kategorii a také vozu, který stál u zrodu tohoto typu automobilů, dospěl do nové fáze, kterou vystihuje nový osobitý a prémiový design. Charakter vozu zůstal věrný DNA značky Jeep, přidává ale více pohodlí a funkčnosti pro všechny cestující.

Model Cherokee pro rok 2019 si zakládá na praktických vlastnostech usnadňujících každodenní používání, na výborných jízdních vlastnostech a prvotřídní ovladatelnosti. Základem této charakteristiky je mimořádná torzní tuhost karoserie na nejvyšší úrovni současné světové nabídky. Na vrchol patří i konstrukčně propracované nezávislé zavěšení kol vpředu i vzadu a moderní pohonné jednotky spojené s devítistupňovou samočinnou nebo šestistupňovou přímo řazenou převodovkou. Nechybějí pokrokové bezpečnostní systémy včetně varování před nárazem do vpředu jdoucího vozu, aktivní varování před opuštěním jízdního pruhu nebo adaptivní tempomat.

Jeep Cherokee v modelovém provedení pro rok 2019 přijíždí s novým exteriérem, který přináší více prémiového stylu, ale zachovává si typické linie značky Jeep. Zcela nově pojatá je příď, odlehčená kapota, světlomety s LED diodami, denní světla, mlhovky a také koncové svítilny, modernizací prošel taktéž interiér s vylepšenou užitnou hodnotou i komfortem. Uvnitř najdeme kvalitní materiály a detaily prokazující vysokou řemeslnou zručnost tvůrců. Kokpit orientovaný směrem k řidiči je plný uživatelsky přívětivých a moderních technologií a nechybí ani dostatek odkládacích prostor, aby měli cestující v dosahu vše, co by se jim mohlo po cestě hodit, ať už se vydají na jakkoli náročnou pouť. Zavazadlový prostor v zádi byl také vylepšen a nyní skýtá více prostoru pro náklad, příjemnější je také přístup díky automatickému otvírání výklopných dveří pouhým kopnutím nohou pod nárazníkem. Modernizací prošel i palubní systém Uconnect obsahují kompletní nabídku funkcí pro komunikaci, zábavu a navigaci.

V závislosti na výbavě může být Jeep Cherokee vybaven systémy Uconnect 5.0 nebo novými Uconnect 7.0, Uconnect 8.4 a Uconnect 8.4 NAV, které se mohou pochlubit vyšší výpočetní rychlostí, rychlejším spouštěním a dotykovými displeji s vysokým rozlišením. Prostřednictvím palubního systému a dotykové obrazovky může řidič ovládat řadu funkcí včetně nastavení klimatizace nebo audia. Modely Cherokee vybavené verzemi Uconnect 7.0, 8.4 nebo 8.4 NAV disponují rovněž rozhraními Apple CarPlay a Android Auto.

Pro zákazníky, kteří hledají potěšení z jízdy pod otevřenou oblohou, jaké dokáže zajistit jen Jeep, nabízí Cherokee modelového roku 2019 i nadále rozměrné dvoudílné střešní okno CommandView, dodávané na přání do všech variant. CommandView se táhne od čelního okna až do zadní části vozidla a zajišťuje mimořádný výhled jak na silnici, tak v terénu.

Jeep Cherokee si zachovává průchodnost terénem na nejvyšší úrovni v kategorii středně velkých SUV, a to i díky výběru ze tří systémů pohonu všech kol: Jeep Active Drive I, Jeep Active Drive II a Jeep Active Drive Lock. Všechny se vyznačují nepřekonatelnými schopnostmi pohonu 4×4 za hodně odlišných povětrnostních podmínek a také možností odpojit pohon zadní nápravy, což zvyšuje úspornost provozu ve chvíli, kdy pohon 4×4 není potřeba.

Více informací o zcela novém Jeepu Cherokee, bude k dispozici na media stránkách Jeep bezprostředně po tiskové konferenci 6. března.

Evropské představení nového Jeepu Grand Cherokee Trackhawk

Třetí zásadní novinkou automobilky Jeep, odhalenou na ženevském autosalonu, je model Grand Cherokee Trackhawk, nejvýkonnější a nejrychlejší SUV značky Jeep v historii, jehož uvedení do Evropy proběhne v polovině letošního roku.

K pohonu tohoto vozu slouží přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 l s výkonem 700 koní při 6000/min a točivým momentem 868 Nm ve spojení s upravenou osmistupňovou samočinnou převodovkou TorqueFlite schopnou přenášet vysoké točivé momenty. Toto pohonné ústrojí má zásluhu na naprosto úchvatné jízdní dynamice Grand Cherokee Trackhawk: na zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,7 s a nejvyšší rychlosti 289 km/h. Brzdná dráha ze stokilometrové rychlosti činí 37 m díky nové brzdové soustavě od společnosti Brembo. Jízdní vlastnosti a ovladatelnost patřící na současnou světovou špičku zajišťuje podvozek se systémem Selec-Trac a možností volby pěti jízdních režimů a také adaptivní tlumiče Bilstein.

Zevnějšek nového Jeepu Grand Cherokee Trackhawk je dravý i praktický. Mimořádný potenciál vozu prozrazují lemy blatníků v barvě karoserie, masivní kapota motoru se dvěma otvory pro odvětrání horkého vzduchu a čtveřice koncovek výfuků. Nezaměnitelná maska chladiče se sedmi vstupy je doplněna bixenonovými světlomety s nápadným orámováním z LED diod. Vnitřní část světlometů verze Trackhawk je provedena v leskle černé barvě, což dodává celkové vizáži exkluzivní styl.

Dynamiku vozu podtrhují nová kola s titanovým provedením o rozměru 20" × 10", z nichž září nápadně žluté třmeny brzd Brembo, ale také nápisy Supercharged na obou předních dveřích a označení Trackhawk na zadní výklopné stěně. Provedené jsou v chromovaném odstínu Liquid Titanium na matně černém podkladu.

Provedení interiéru je inspirováno závodním prostředím, ovšem hlavním cílem je nabídnout komfortní cestování: prémiové a na dotek měkké materiály doplňují exkluzivní výplně s chromováním Light Black a karbonové prvky. Přístrojovou desku tvoří 7" displej s otáčkoměrem umístěným uprostřed a rychloměrem cejchovaným do 320 km/h v levé části „kapličky".

Středovému panelu vévodí rozměrný 8,4palcový displej nového systému Uconnect vybavený rozhraními Apple CarPlay a Android Auto, ale také s výhradně pro verzi Trackhawk určenými menu Performance, která zobrazují dodatečné údaje důležité pro dosažení co nejlepších jízdních výkonů. Do standardního vybavení patří sedadla čalouněná broušenou kůží Nappa s logem Trackhawk a nový paket Premium Metal, díky němuž interiér září několika doplňky z kovu. Mezi další prémiové prvky dodávané sériově patří systém Active Noise Cancellation pro důsledné potlačení nepříjemných zdrojů hluku, luxusní čalounění stropu, kůží obšitý přístrojový panel, dveřní výplně, středová konzola a loketní opěrka, dále koberečky se znakem Trackhawk a zábavní systém pro cestující vzadu s dvojicí obrazovek, přehrávačem disků blu-ray a dvěma oddělenými audiosystémy, ve výbavě nechybí ani aparatura Harman Kardon o výkonu 825 W s 19 reproduktory a dvěma subwoofery.

Nový Jeep Grand Cherokee Trackhawk obsahuje více než 65 bezpečnostních prvků, jako je například Trailer Hitch Camera View at Speed neboli kamera umožňující sledovat převážené předměty za jízdy, režim Valet určený pro omezené funkce řízení vhodné například pro parkování v hotelích, adaptivní tempomat se schopností vůz zcela zastavit v koloně, pokročilý brzdový asistent, sledování slepého úhlu s hlídáním provozu za vozem během couvání, protinárazový systém dostupný ve všech rychlostech, parkovací čidla vpředu i vzadu, pokročilý systém varující před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a brzdový systém s funkcí Ready Alert.

Nad rámec této bohaté výbavy je vůz Trackhawk vystavený na stánku v Ženevě v provedení Redline, s příplatkovými černými koly 20" × 10" a černým koženým interiérem v odstínu Laguna.

Nový Jeep Renegade modelového roku 2018: ještě praktičtější a s lepším digitálním připojením

Model Renegade pro rok 2018 již byl uveden na několik evropských trhů a přináší řadu důležitých vylepšení v oblastech infotainmentu, praktičnosti a zvýraznění osobitosti - které z nejschopnějšího SUV ve třídě dělají ještě atraktivnější nabídku.

Hlavní vylepšení spočívá v nové generaci palubního systému Uconnect s dotykovými obrazovkami o úhlopříčce 5, 7 a 8,4 palce, z nichž dvě nejvyšší jsou vybaveny displeji s vysokým rozlišením. Systém ovládá řadu funkcí od navigace přes audio po hands-free. K tomu se přidává množství inovací navržených pro lepší zážitky z jízdy i pohodlí cestujících.

Do kategorie praktických vylepšení v kabině patří nově upravený středový panel s novými úložnými prostory, cestování zpříjemňuje kvalitnější čalounění a provedení některých materiálů.

Přímo na stánku Jeepu si návštěvníci mohou zblízka prohlédnout vrcholnou verzi Limited v provedení Carbon Black ve spojení s interiérem Polar Plunge. Sedadla jsou potažena světle šedou kůží a bohatou výbavu reprezentují litá 18" kola, systém Uconnect 8.4 NAV a standardně dodávané asistenty pro varování před čelním nárazem a nechtěným opuštěním jízdního pruhu. Z příplatkové výbavy jsou na voze pakety Winter (vyhřívaná přední sedadla i volant) a Parking (asistenční systémy pro sledování slepého úhlu s hlídáním provozu za vozem během couvání, zadní parkovací kamera a asistent pro automatické podélné i příčné parkování).

SPECIÁLNÍ SÉRIE


Jeep Compass Night Eagle

Nově uváděná speciální série Compass Night Eagle je další z mnoha regionálních premiér značky Jeep na letošní výstavě v Ženevě. Osobitá verze dostala řadu jedinečných designových úprav, díky nimž kompaktní Jeep SUV vypadá ještě exkluzivněji. Jeep Compass byl v Evropě představen vloni v létě a velmi rychle stanovil nová měřítka ve své třídě, hlavně díky uživatelsky přívětivým technologiím a legendárním terénním schopnostem, které k vozům americké značky tak patří. Za rok 2017 se Compass stal druhým nejprodávanějším vozem značky Jeep v Evropě - což je obdivuhodný výsledek, když k jeho dosažení stačilo pouze šest měsíců prodeje.

Compass v provedení Night Eagle je zásluhou promyšleného použití černých stylistických prvků celkově temnější a také sportovnější. Zvnějšku zaujme příď s leskle černou maskou a stejně řešenými rámečky mlhových světlometů. K vozu dále patří leskle černé 18" ráfky, tmavá okna a speciální označení Night Eagle. Stejně „potemnělý" je také interiér využívající černý vinyl a látku na sedadlech s nastavitelnou bederní opěrkou.

Na evropských trzích bude Compass Night Eagle v prodeji od druhého čtvrtletí se třemi motory, zahrnujícími v první řadě zážehovou jednotku 1.4 Turbo MultiAir2 s funkcí Stop&Start, výkonem 140 koní při 5000/min a točivým momentem 230 Nm při 1750/min ve spojení s šestistupňovou přímo řazenou převodovkou a pohonem 4×2. Naftové motory zastupují dvě jednotky MultiJet II: 1,6litrový čtyřválec se stop-startem o výkonu 120 k při 3750/min a točivém momentu 320 Nm při 1750/min (ve spojení s šestistupňovou přímo řazenou převodovkou a pohonem 4×2) a motor o objemu 2,0 l, jehož nejvyšší výkon činí 140 k při 4000/min a točivý moment 350 Nm při 1750 Nm (ten se dodává s devítistupňovou samočinnou nebo šestistupňovou přímo řazenou převodovkou a pohonem 4×4). Mimo Evropu je tento vůz k dispozici i s jednotkou o objemu 2,4 l a s výkonem 150 nebo 175 k, pohonem 4×4 a devítistupňovým automatickým ústrojím.

Vystavený exemplář v interiéru kombinuje červené doplňky a černé čalounění z vinylu a látky, techniku zastupuje 140koňový zážehový motor MultiAir2 o objemu 1,4 l, vybavený šestistupňovou přímo řazenou převodovkou a pohonem 4×2. Jeho plná výbava zaměřená na pohodlí a špičkové doplňky obsahuje paket Night Eagle Tech s navigací Uconnect 8.4 NAV, parkovací kamerou vzadu a samočinnou klimatizací. Pro ještě sportovnější styl dostal vůz pro výstavu také ozdobnou hlavici řadicí páky od společnosti Mopar.

Jeep Grand Cherokee S

Jeep Grand Cherokee se do ženevské záře reflektorů vydal ve speciální verzi „S", která zdůrazňuje sportovní styl tohoto nejoceňovanějšího SUV všech dob.

Limitovaná edice staví na 26 let dlouhé tradici a prodejním úspěchu modelové řady Grand Cherokee, která od roku 1992 určuje měřítka v kategorii prémiových SUV a oslovuje zákazníky po celém světě.

Do evropských showroomů značky Jeep dorazilo toto provedení letos v lednu. Prémiový charakter řady Grand Cherokee rozšiřuje o novou sportovní vizáž s nápadným exteriérem, kterému na výlučnosti přidávají i prvky ze speciální matně šedé barvy, jako je například označení vozu, rámečky na přední masce, prahové lišty, zadní svítilny a 20palcová kola. Další zpestření zevnějšku přináší lesklá mřížka chladiče, spojené rámečky oken a zdvojená koncovka výfuku v černě chromovaném provedení.

Atletickou figuru nového modelu dále vylepšuje sportovní pérování.

V interiéru zaujme Jeep Grand Cherokee S kovovými prvky nebo černými dřevěnými výplněmi. Kovové pedály od Moparu a sedadla z perforované kůže Nappa v duchu modelu SRT opět připomínají sportovní ambice tohoto vozu.

Kromě výrazných stylistických prvků se limitovaná série vyznačuje také množstvím moderních prvků s jednoduchým ovládáním. Mezi ně patří například nová generace palubního systému Uconnect 8.4 s rozhraními Apple CarPlay a Android Auto, jehož prostřednictvím lze ovládat řadu funkcí včetně klimatizace nebo audiosystému. Řidič může měnit nastavení svého digitálního 7palcového přístrojového štítu, ve výbavě nechybí ani audiosouprava Alpine se subwooferem a standardně dodávaným systémem pro aktivní potlačení hluku pro ještě lepší zvukový zážitek.

Nabídka motorů zahrnuje třílitrový turbodiesel MultiJet II s výkonem 250 k a dvě benzinové jednotky: šestiválec 3,6 l/286 k a osmiválec HEMI 5,7 l/352 k. Oba jsou standardně dodávány s osmistupňovou samočinnou převodovkou.

Na stánku se nachází Grand Cherokee S v zářivě bílé barvě, s interiérem čalouněním černou kůží Nappa a s třílitrovým 250koňovým turbodieselem MultiJet II ve spojení s osmistupňovou samočinnou převodovkou.

MODELY JEEP S ÚPRAVAMI ZNAČKY MOPAR

V Ženevě má premiéru nový pětidveřový Jeep Wrangler Sahara s modrou metalízou Steel a speciálními úpravami od společnosti Mopar, které ještě více vylepšují terénní vlastnosti legendárního Jeepu. Off-roadový paket zahrnuje zvýšení světlé výšky o 2 palce, 17palcová terénní kola Road Gear, nástavce blatníků proti odstřikujícímu blátu, off-roadové světlomety, boční černé stupačky a ochranné prvky na podvozku. Vystavený vůz má navíc stylistický kit zahrnující například jinou masku chladiče a kryty zrcátek, černé prahy dveří, zvýšené sání pro lepší brodivost, černý uzávěr nádrže, 32palcový kryt pneumatik a označení Mopar. Tyto doplňky dodávají verzi Sahara exkluzivní vizáž a zdokonalují její už tak mimořádné dovednosti v terénu. Dalším způsobem, jak zvýšit užitnou hodnotu modelu Wrangler, je výklopný stolek v zadních dveřích nebo speciální úchyty pro jízdu pod širým nebem. Výlučnost vozu dodávají kožená sedadla Katzkin s nápadným obšitím.

Z výbavového stupně Longitude vychází vystavený Jeep Renegade v zeleném odstínu Hyper a s terénním kitem pro zvýšení světlé výšky o jeden palec (2,5 cm). Vůz je na 16" litých kolech a obsahuje několik doplňků pro vylepšení vnějšího vzhledu, například zvýrazněné prahy, ochranu proti odstřikujícímu blátu vpředu i vzadu a nálepku s emblémem US Army. Úpravy od Moparu zahrnují také šedé prvky na přístrojové desce a gumové koberečky do každého počasí. Vystavený vůz pohání dvoulitrový turbodiesel MultiJet II spojený s přímo řazenou šestistupňovou převodovkou a s pohonem všech kol Jeep Active Drive.

Vystaven je také Jeep Compass Trailhawk v oranžové barvě Spitfire. V jeho případě společnost Mopar dodala střešní nosič a držák lyží. V interiéru je také několik úprav zaměřených na funkčnost a praktické využití zavazadlového prostoru. Vůz s černým koženým čalouněním pohání dvoulitrový turbodiesel o výkonu 170 k.

Nejoceňovanější SUV všech dob se také dočkalo speciální výbavy od Moparu. Grand Cherokee Trailhawk je na stánku Jeepu s ochranou podvozku, jinou koncovkou výfuku, střešním nosičem a držáky lyží či snowboardu. Barevná kombinace šedé Rhino na laku karoserie a koženého interiéru v černé barvě a červeném odstínu Ruby zaujme stejně jako třílitrový šestiválcový turbodiesel MultiJet II o výkonu 250 k. Standardní výbava, která zajišťuje terénní vlastnosti na vrcholu třídy, zahrnuje vzduchové pérování Quadra-Lift a pohon všech kol Quadra-Drive II se zadním diferenciálem s omezenou svorností.

Expozice značky Jeep

Stánek firmy v hale číslo 5 ženevského výstaviště je zcela nově navržen a je také dvakrát větší než v minulosti. Vyznačuje se elegantním a moderním architektonickým uspořádáním, které expozici rozděluje na dvě odlišné oblasti, zdůrazňující dvě duše americké značky. Dobrodružná povaha automobilů Jeep a jejich mimořádné schopnosti v terénu jsou patrné v pravé části stánku díky rozsáhlému použití přírodních materiálů, jako je dřevo a dokonce i bláto, zatímco levá část expozice sází na kamenité textury a lesklé černé povrchy připomínající atmosféru města, v níž dokonale vyniknou vyladěné a exkluzivní modely značky Jeep. Obě části jsou uprostřed spojeny skleněnou diagonální silnicí s vestavěnými LED diodami.

FCA Bank

Návštěvníkům se na výstavě představují také produkty finanční společnosti FCA Bank, která se zaměřuje na financování prodeje automobilů. Společnost je přítomna na všech hlavních evropských trzích, ve Švýcarsku působí pod názvem FCA Capital Suisse SA. Podporuje prodej vozů koncernu Fiat Chrysler Automobiles tím, že nabízí moderní finanční a leasingové produkty určené pro prodejce, soukromé zákazníky i velké společnosti.

Turín, 28. února 2018