• Značka Jeep® uvádí na trh sportovně laděnou speciální edici S své vlajkové lodě Grand Cherokee.
  • Speciální edice představuje další milník v historii tohoto modelu, který je již 25 let lídrem v segmentu prémiových SUV.
  • Jedinečný exteriér s 20palcovými litými koly Overland v barvě Granite Crystal, doplňky v témže odstínu a osobitými černými prvky, jako i černým interiérem zahrnujícím kožená sedadla SRT.
  • Představení v showroomech Jeep® v České republice proběhne v únoru 2018.

Značka Jeep® představuje novou sportovní interpretaci své vlajkové lodě a nejoceňovanějšího SUV na světě - model Grand Cherokee S. Nová limitovaná edice staví na 25letém prodejním úspěchu a technologiích, které definovaly segment prémiových SUV, jenž tento model v roce 1992 založil, a které rovněž přispěly k tomu, aby se vozy SUV staly atraktivnější pro zákazníky celého světa. Verze S se v showroomech Jeep® v České republice objeví v únoru 2018. Prémiovému designu modelu Jeep® Grand Cherokee tato verze přidává nový sportovní nádech s osobitými vylepšeními exteriéru se stylovými doplňky v odstínu Granite Crystal: loga, rámečky mřížky, stupačky, koncová světla a 20palcová litá kola. Pro podtržení sebevědomého postoje je nová speciální edice osazena leskle černou maskou chladiče, rámečky oken a dvojitou koncovkou výfuku s tmavě chromovanou úpravou. Atletický charakter modelu dále podtrhuje sportovní zavěšení kol zahrnující ve standardu prvky z paketu Performance. Uvnitř kabiny nabízí verze S eloxované doplňky v odstínu Gun Metal, doplňky z černého dřeva a černé prošívání palubní desky. Lesklé kovové pedály Mopar a černá sedadla SRT z perforované kůže s černým prošíváním dodávají vozu sportovní charakter.

Kromě specifických stylistických prvků zahrnuje nová speciální edice řadu pokročilých a uživatelsky vstřícných technologií, jako například poslední generaci systému UConnectTM s 8,4palcovou dotykovou obrazovkou zahrnující funkci Apple CarPlay a Android AutoTM a umožňující řidiči ovládat řadu palubních funkcí včetně klimatizace a infotelematiky. K dispozici je rovněž 7palcový konfigurovatelný multifunkční displej v konzole před řidičem, 506wattový audiosystém Alpine se subwooferem a standardní funkcí Active Noise Cancellation, která zlepšuje kvalitu poslechu ve vozidle díky detekci rušivých zvuků a jejich následné redukci pomocí vytváření zvuku s opačnými vlnovými délkami.

Dojem prémiovosti modelu Grand Cherokee S podtrhuje standardně nabízená dvoudílná panoramatická střecha, kůží čalouněný volant, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla a dvouzónová klimatizace.

Legendární schopnosti Jeep® 4x4 zajišťuje systém Quadra-Drive II, trvalý pohon všech kol s elektronickým diferenciálem se zvýšenou svorností ELSD, který poskytuje prvotřídní trakci. Systém nepřetržitě zjišťuje prokluz pneumatik a hladce rozděluje točivý moment na kolo s lepší trakcí. V některých případech předvídá nízkou trakci a nastaví se v zájmu omezit nebo zcela eliminovat prokluz. Nový model S nabízí systém řízení trakce Selec-Terrain s pěti režimy jízdy (Auto, Snow, Sand, Mud a Rock), jenž zajišťuje optimální výkon na jakémkoliv povrchu, a systém Hill-descent Control, offroadový omezovač rychlosti, který dovoluje kontrolovat rychlost modelu Grand Cherokee při sjíždění prudkých svahů bez potřeby použití plynového či brzdového pedálu.

Jeep® Grand Cherokee S nabízí přes 70 nejmodernějších bezpečnostních prvků pro ochranu cestujících a chodců. Zmínku zaslouží systém varování před čelním nárazem, jenž odhaluje příliš rychlé přibližování Grand Cherokee k jinému vozidlu, o čemž řidiče upozorní zvukovou i vizuální výstrahou a také 1,5sekundovou brzdnou asistencí v případě, že řidič nereaguje. Je zde také systém sledování jízdních pruhů s podporou udržení jízdy v daném pruhu, jenž poskytuje vizuální a zvukovou výstrahu v případě překročení hranice jízdního pruhu nebo při detekci, že ruce řidiče nejsou na volantu. Mezi další prvky patří adaptivní tempomat s funkcí Stop, který řidiči pomáhá snižovat rychlost vozidla na přednastavenou úroveň odstupu od vpředu jedoucího vozu (nebo pokud jiné vozidlo náhle vjede do stejného jízdního pruhu), monitoring mrtvého úhlu pomáhající řidiči při změně jízdního pruhu a upozorňující na vozidla v mrtvých úhlech prostřednictvím rozsvícení ikon v příslušném bočním zrcátku a také zvukové výstrahy a v neposlední řadě detekce křížení dráhy za vozidlem, jež řidiče během couvání upozorňuje na vozidla přibližující se vzadu ze strany (varování pomocí ikon ve zpětných zrcátcích a řidičem zvolenou zvukovou výstrahou).

Součástí standardní výbavy jsou rovněž systémy navržené pro snížení stresu během parkování. Tyto systémy zahrnují zadní parkovací kameru ParkViewTM s pohledem na tažné zařízení - při zařazení zpátečky se na obrazovce navigace zobrazuje prostor bezprostředně za vozidlem -, parkovací asistent pro podélné a příčné parkování a přední a zadní parkovací asistent ParkSense®.

Grand Cherokee S je poháněn 3litrovým vznětovým motorem MultiJet II o výkonu 250 k, 3,6litrovým zážehovým vidlicovým šestiválcem o výkonu 286 k nebo zážehovým vidlicovým osmiválcem 5,7 HEMI V-8 o výkonu 352 k, přičemž všechny motory jsou kombinované s osmistupňovou automatickou převodovkou. Nová speciální edice nabízí možnost volby z 10 odstínů karoserie včetně exkluzivní barvy Grand Cherokee Sangria Metallic Clear Coat a v showroomech značky Jeep® v České republice se objeví se základní ceníkovou cenou 1 625 600 Kč včetně DPH.

Turín, 29. ledna 2018