Jedinečný vůz určený pro každodenní dobrodružství se může pochlubit moderním designem s nezaměnitelnými stylistickými prvky značky Jeep®, jakými jsou kultovní sedmiotvorová maska chladiče, kruhové světlomety a lichoběžníkové blatníky kol.

Nový Jeep® Gladiator prozrazuje své schopnosti na první pohled. Konfigurace Crew Cab nabízí 152centimetrů dlouhou ocelovou korbu s integrovanými kotvícími oky, kterou lze doplnit volitelným nástřikem, organizérem a krytem pro všestranné možnosti uložení nákladu.

 Nový Jeep® Gladiator je jediným otevřeným pick-upem s pohonem všech kol se snadno obsluhovatelnou látkovou střechou, dvěma hard topy a jednoduše sklopným čelním oknem pro ještě větší všestrannost a svobodu. Zavěšení kol bylo odladěno pro ovladatelnost a jízdní komfort na vozovce, avšak bez kompromisu k offroadovým schopnostem. Bezkonkurenční schopnosti Jeep® jsou zaručeny díky systémům pohonu všech kol Command-Trac a Rock-Trac, třetí generaci náprav Dana 44, elektrickým uzávěrkám předního a zadního diferenciálu Tru-Lock, v segmentu zcela exkluzivnímu elektronicky odpojitelnému stabilizátoru přední nápravy a 32palcovým offroadovým pneumatikám.

Tradiční schopnosti Jeep® nejsou patrné jen na exteriéru nebo na offroadových prvcích, ale také na pokročilých a hospodárných pohonných jednotkách. Ty zahrnují zážehový motor 3.6 V-6 Pentastar o výkonu 285 k, který je k dispozici pouze na trzích mimo Evropu, a také vznětový přeplňovaný motor 3.0 EcoDiesel V-6 o výkonu 260 k, jenž je určen evropským zákazníkům a poskytuje výkon i účinnost pro každodenní jízdy a offroadová dobrodružství. Nový Jeep® Gladiator nabízí pokročilé technologie, jako například čelní kameru pro lepší výhled na překážky na trase – u značky Jeep® vůbec poprvé –, čtvrtou generaci systému UconnectTM s funkcemi zrcadlení chytrého telefonu Apple CarPlay, Android Auto (tyto aplikace nejsou na českém trhu podporovány) a možnost volby 7- nebo 8,4palcové dotykové obrazovky se zoomováním pomocí prstů. Nový pick-up značky Jeep® je nabitý bezpečnostními technologiemi včetně volitelného sledování mrtvých úhlů s detekcí křížení dráhy za vozidlem, varování před čelním nárazem Plus, adaptivního tempomatu s funkcí zastavení a standardní parkovací kamery ParkView s dynamickým naváděním, díky čemuž je řidič dokonale připraven na město i na terén.
Díky více než 150 exkluzivním doplňkům z portfolia Jeep® Authentic Accessories powered by Mopar® (110 pro evropský trh) mají majitelé k dispozici ohromující možnosti personalizace. Nový Jeep® Gladiator se u prodejců v regionu EMEA objeví v příštím roce, a to ve výbavách Sport, Overland a Rubicon. Návštěvníci letošního setkání Camp Jeep® již však měli možnost tento legendární vůz prozkoumat. Dvojice vystavených vozidel byla v offroadové výbavě Rubicon se zážehovým motorem 3.6 a s bílou a černou karoserií. Obě vozidla nabídla jedinečnou personalizaci vytvořenou značkou Mopar® speciálně pro tuto akci.