Dny Trackhawk: vzrušující zážitek na okruhu za volantem modelu Jeep® Grand Cherokee Trackhawk


  • Nezapomenutelná dvoudenní akce prezentující dynamické schopnosti modelu Jeep®Grand Cherokee Trackhawk na testovacím polygonu skupiny FCA v Baloccu.
  • Jeep Grand Cherokee Trackhawk je poháněn přeplňovaným motorem 6.2 V8 o výkonu 710 k, který jej pasuje do role nejvýkonnějšího SUV na světě.
  • Na speciální off-roadové trase jsou k dispozici ikonický Jeep Wrangler a celá rodinná offroadových speciálů Trailhawk zahrnují modely Renegade, Compass, Cherokee a Grand Cherokee.

 

Na testovacím polygonu v Baloccu - okruhu určeném pro testování vozidel skupiny Fiat Chrysler Automobiles - proběhnou dva dny zábavy a vzrušení. Od 21. do 22. června se vybraní zákazníci z hlavních evropských trhů - Německo, Francie, Rakousko, Polsko, Švýcarsko a Velká Británie - zúčastní jedinečných Dní Trackhawk. Bude se jednat o vzrušující zážitek na okruhu za volantem modelu Jeep® Grand Cherokee Trackhawk - nejvýkonnějšího a nejrychlejšího produkčního SUV všech dob.

 

Grand Cherokee Trackhawk bude k dispozici pro testovací jízdy a rychlostní testy na okruhu Alfa v Baloccu. Na vyhrazené trati bude možné absolvovat test zrychlení s názvem Čtvrt míle (400 metrů). Hosté si zde vychutnají neuvěřitelné zrychlení, kterého Trackhawk dosahuje mimo jiné i díky systému Launch Control. Tento standardní prvek verze Trackhawk napodobuje vstupy profesionálních jezdců pro optimalizaci výkonu Grand Cherokee Trackhawk tím, že řídí motor, převodovku, pohon, kontrolu stability a zavěšení v souladu s učebnicovým rozjezdem. Systém je ovládaný tlačítkem na středové konzoli a jeho výsledkem je lepší a mnohem konzistentnější zrychlení v přímém směru.

 

V rámci tohoto všestranného zážitku Jeep si hosté vyzkouší také legendární výkon vozidel Jeep v terénu, a to na speciální offroadové trati. K dispozici bude velmi specializovaná flotila vozidel rodiny Trailhawk zahrnující modely Renegade, Compass, Cherokee a Grand Cherokee, ke kterým se samozřejmě přidá i kultovní Wrangler ve verzích Sahara a Rubicon. Prostřednictvím těchto modelů budou hosté moct prožít nezapomenutelné dobrodružství v terénu a okusit životní styl každého nadšence značky Jeep. Offroadový okruh obsahuje řadu speciálně navržených překážek, které zájemcům umožní otestovat své dovednosti za asistence zkušených instruktorů Jeep Academy.

 

Trackhawk je poháněný přeplňovaným motorem 6.2 V8 o výkonu 710 k při 6000 ot./min a točivém momentu 868 Nm při 4800 ot./min. Tento agregát je kombinován s osmistupňovou automatickou převodovkou TorqueFlite upravenou pro vysoký točivý moment. Vůz nabízí dechberoucí výkonové parametry. Z 0 na 100 km/h dosáhne za pouhé 3,7 sekundy, nejvyšší rychlost činí 289 km/h a brzdná dráha ze 100kilometrové rychlosti si díky systému Brembo vyžádá je 37 m. Prvotřídní dynamiku na silnici a ovladatelnost podporují systém kontroly trakce Selec-Track s pěti režimy jízdy a adaptivní tlumiče pérování Bilstein. 

 

Exteriér nového modelu Jeep Grand Cherokee Trackhawk je agresivní i funkční. Zaujme blatníky v barvě karoserie, tvarovanou kapotou s dvěma výdechy a čtyřmi koncovkami výfuku. Sedmiotvorová maska chladiče je lemovaná adaptivními bi-xenonovými světlomety ohraničenými LED světly denního svícení. Světlomety modelu Trackhawk využívají jedinečné leskle černé pozadí, které zvýrazňuje jejich vzhled a mění je ve skutečný klenot.

 

Vzhled exteriéru doplňují nová litá kola s titanovou povrchovou úpravou 20" x 10", která odhalují žluté brzdové třmeny Brembo, dále logo Supercharged na obou předních dveřích a logo Trackhawk na zadních výklopných dveřích - v obou případech v chromovaném provedení Liquid Titanium na matně černém podkladu.

 

Závoděním inspirovaný interiér byl navržen pro vytvoření komfortního prostředí. Charakteristický je prémiovými, na dotek měkkými materiály, exkluzivní úpravou Light Black Chrome a karbonovými doplňky. Přístrojový panel využívá 7palcový řidičem konfigurovatelný informační displej řidiče (DID), který zahrnuje tachometr a rychloměr končící na hodnotě 320 km/h (200 mph).

Středová konzole palubní desky hostí novou, v pořadí již čtvrtou generaci 8,4palcového systému

UconnectTM s funkcemi zrcadlení chytrého telefonu, jako i exkluzivní aplikací Performance Pages určenou výhradně pro model Trackhawk. Tato aplikace zobrazuje okamžitou zpětnou vazbu o výkonu vozidla. 

 

Kabina byla vylepšena standardními sedadly v kombinaci kůže Nappa a semiše s vygravírovaným logem Trackhawk a prémiovým paketem Metal zahrnujícím různé doplňky z kovu. Mezi další prémiové prvky patří standardní systém potlačení hluku v kabině Active Noise Cancellation, prémiový strop, kůží prošívaná palubní deska, dveře, středová konzole a loketní opěrka, dále berberové koberečky s logem Trackhawk a dostupné zábavné centrum s dvěma obrazovkami, Blu-ray přehrávačem a dva různé audio systémy včetně 825wattového systému Harman Kardon s 19 reproduktory a subwooferem.

 

Legendární schopnosti v terénu Jeep zaručuje nejmodernější aktivní trvalý pohon všech kol Quadra-Trac, který zahrnuje elektronický diferenciál se zvýšenou svorností ELSD a jednostupňovou rozdělovací převodovku. Standardem modelu Grand Cherokee Trackhawk je systém řízení trakce Selec-track s pěti různými režimy jízdy - Auto, Sport, Track, Snow a Tow -, jež řidiči umožňuje zvolit nejvhodnější jízdní režim pro bezpečné překonání jakéhokoliv náročného terénu a podmínek počasí a dosáhnout nejlepšího zážitku z jízdy na jakémkoliv povrchu.

 

Nový Jeep Grand Cherokee Trackhawk nabízí více než 65 bezpečnostních prvků včetně kamery tažného zařízení, jež uživateli umožňuje během jízdy sledovat tažený přívěs pomocí zadní kamery; režim Valet, který dovoluje personalizovatelný a volitelný zážitek z řízení; adaptivní tempomat s funkcí zastavení; pokročilý brzdový asistent; monitoring mrtvého úhlu s detekcí křížení dráhy za vozidlem; systém varování před čelním nárazem s autonomním brzděním; sledování jízdních pruhů s aktivním řízením a parkovací asistent pro podélné a kolmé parkování.

 

Turín, 11. června 2019