Podpořte změnu

Plug-in hybridní technologie 4xe řeší výzvy moderní mobility prostřednictvím dvou motorů: jednoho elektrického a jednoho zážehového, čímž se zvyšuje legendární výkon Jeep®

Revoluce Jeep®

Účinnost a výkon: nová plug-in hybridní technologie zlepšuje všechny aspekty mobility. Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid je vybaven vysoce účinným hybridním pohonem, který nikdy nepostrádá kultovní výkon Jeep®. Nyní jdou výkon a udržitelnost ruku v ruce.

Ticho, dorazil Compass

Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid umí nabídnout kombinovaný výkon až 240 k a dosáhnout zrychlení z 0 na 100 km/h za 7,3 sekundy*. Pouze se samotným elektromotorem můžete na plně nabité baterie ujet až 50 km, a to s nulovými emisemi a zcela potichu.

SILENCE, COMPASS HAS ARRIVED

Svobodný výběr

U modelu Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid si můžete vybrat z několika nastavení, která budou odpovídat vašim potřebám.

190 CV
240 CV
190 CV
Spalovací motor
Přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.3 o výkonu 130 k, AT6
Zážehový přeplňovaný motor 1.3 je k dispozici ve dvou výkonových verzích, 130 k a 180 k, a proti předchozí generaci se vyznačuje výrazně lepším výkonem, nižší hlučností a nižší spotřebou paliva.
ELEKTROMOTOR
Elektromotor o výkonu 60 k
Elektromotor nabízí zcela nový zážitek z jízdy. Ohleduplnost k životnímu prostředí je zajištěna nulovými emisemi CO2, dojezdem až 50 km a zcela tichým provozem.
240 CV
Spalovací motor
Přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.3 o výkonu 180 k, AT6
Zážehový přeplňovaný motor 1.3 je k dispozici ve dvou výkonových verzích, 130 k a 180 k, a proti předchozí generaci se vyznačuje výrazně lepším výkonem, nižší hlučností a nižší spotřebou paliva.
ELEKTROMOTOR
Elektromotor o výkonu 60 k
Elektromotor nabízí zcela nový zážitek z jízdy. Ohleduplnost k životnímu prostředí je zajištěna nulovými emisemi CO2, dojezdem až 50 km a zcela tichým provozem.
190CV
240CV
Technická specifikace spalovacího motoru
Počet válců
4 válce
4 válce
Výkon (kW při ot./min)
95,6 (130) při 5500/ 45 (60) při 4000
132,4 (180) při 5750 / 45 (60) při 4000
Nejvyšší točivý moment (kW při ot./min)
270 při 1850/250
270 při 1850/250
Převodové ústrojí
Převodovka
6stupňová automatická
6stupňová automatická
Výkony
Zrychlení 0-100 km/h(s)
7,9
7,3
Nejvyšší rychlost (km/h)
183
200
Spotřeba paliva
Spotřeba paliva (l/100 km)
2,0
2,1
Emise CO<sub>2</sub> (g/km):
46
45
Spotřeba paliva u řady Jeep® Compass 4xe ( l/100 km): 1,9 –2,0; emise CO2 (g/km): 43 – 47. Hodnoty schválené na základě měření/korelace v cyklu NEDC. Hodnoty slouží pro porovnání mezi vozidly.

Vyzkoušejte další verze

Nový Jeep® Compass je k dispozici ve třech výkonových verzích. Zážehový motor 1.3 Turbo poskytuje výkon 130 nebo 150 k, vznětový motor 1.6 Multijet II se vyznačuje výkonem 130 k.

ZJISTIT VÍCE

6stupňová automatická převodovka

Výkon plug-in hybridního modelu Jeep® Compass 4xe je kombinován se snadným použitím a komfortem 6stupňové automatické převodovky. Nová převodovka poskytuje lepší odezvu a větší zrychlení. Zážitek z jízdy je tak mnohem plynulejší. Hodí se na jízdy městem a je zcela zásadní pro cestování mimo něj.

6-SPEED AUTOMATIC TRANSMISSION
HYBRID MODE SELECTOR

VOLIČ HYBRIDNÍHO REŽIMU

Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid vám umožňuje vybrat ze tří různých jízdních režimů: Hybrid využívající oba motory, Electric pracující pouze s elektromotorem a produkující nulové emise CO2 a E-Save, který udržuje úroveň nabití baterie zvýšením účinnosti systémů autonomního dobíjení.

SELEC-TERRAIN®

SELEC-TERRAIN®

Nejlepší způsob, jak zvládnout jakýkoliv terén. Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid využívá systém Selec-Terrain® , který vám umožňuje volbu mezi čtyřmi dynamickými režimy jízdy: Auto, Snow, Sand/Mud a Sport. Stupeň výbavy Trailhawk®, určený výhradně pro plug-in hybridní verze 4xe, přidává navíc pátý režim Rock, který je ideální pro extrémní terén.

Kapacita tažného zařízení

Nový Jeep® Compass 4xe Plug-in Hybrid nabízí vynikající kapacitu tažného zařízení*, která se hodí k dynamickému životnímu stylu. Usnadňuje tažení obytného vozu nebo přívěsu s malým člunem, motocyklem nebo sněžným skútrem.

* Tažné zařízení není kompatibilní s automatickými zadními výklopnými dveřmi.

1.3 Turbo PHEV o kombinovaném výkonu 190 k, AT6 e-AWD
1.3 Turbo PHEV o kombinovaném výkonu 190 k, AT6 e-AWD
1250
1.3 Turbo PHEV o kombinovaném výkonu 240 k, AT6 e-AWD
1.3 Turbo PHEV o kombinovaném výkonu 240 k, AT6 e-AWD
1750

Často kladené dotazy (FAQ)

Technologie 4xe

Jaké typy elektrických a hybridních motorů existují?

• ICE: motor s vnitřním spalováním, tradiční tepelný motor (spalující benzin, naftu apod.), u kterého se spalování paliva aktivuje oxidačním činidlem (obvykle vzduchem), a to uvnitř spalovacího prostoru.
• MHEV:kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je dobíjená spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Neumožňuje však jízdu v ryze elektrickém režimu.
• HEV:kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je dobíjená spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Výkon baterie umožňuje jízdu na krátké vzdálenosti v ryze elektrickém režimu.
• PLUG-IN HYBRID: kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterii lze dobíjet rovněž z externího zdroje (například ze zásuvky) a prostřednictvím regenerativního brzdění. Baterie umožňuje i delší cesty v ryze elektrickém režimu.
• BEV:trakce je poskytovaná výhradně elektromotorem. Jízda je tedy v ryze elektrickém režimu a dobíjení je tak možné výhradně z externího zdroje elektřiny a regenerativním brzděním.
•REEV: disponuje malým spalovacím motorem pohánějícím generátor, který dobíjí baterie a umožňuje větší dojezd v případě nízkého stavu nabití baterie.

Proč modely Jeep® nabízejí plug-in hybridní řešení?

Plug-In hybridy představují jedno z nejlepších řešení, které využívá silné stránky spalovacího motoru i elektromotoru. Kromě toho v hybridním světě plug-in hybridy umožňují optimální rovnováhu mezi dojezdem v ryze elektrickém režimu, časem nabíjení, spotřebou paliva, jízdními vlastnostmi a výkonem.

Jaké jsou hlavní výhody plug-in hybridních vozidel?

Plug-in hybridní vozidla nabízí řadu výhod elektrických vozidel, jako jsou nízké provozní náklady, tichá jízda a nulové emise v případě jízdy v ryze elektrickém režimu, navíc ale na dlouhých cestách poskytují flexibilitu konvenčního spalovacího motoru a jejich baterie nemusí být dobíjené z externího zdroje. Kombinace spalovacího motoru a elektromotoru umožňuje rovněž dosáhnout většího točivého momentu a výkonu než u konvenčních velkoobjemových motorů. Jeep® 4xe představuje velmi pokročilé řešení, které zvyšuje výkon a jízdní komfort a současně zajišťuje nižší provozní náklady a emise ve srovnání s vozidly se spalovacími motory.

Jakým druhem elektrického vozidla je Jeep® Renegade 4xe?

Jeep® Renegade 4xe je plug-in hybridním elektrickým vozidlem 4x4 se zážehovým motorem pohánějícím přední kola a elektromotorem pohánějícím zadní kola, což se projevuje v lepších offroadových schopnostech. Tato dvojice motorů spolupracuje a jejich činnost je řízena automaticky palubním počítačem vozidla. Elektromotor je poháněn baterií o výkonu 11,4 kW, která se dobíjí během jízdy regenerativním brzděním, ovšem je možné ji dobíjet i externě z elektrické sítě. Baterie umožňuje vozidlu pracovat v ryze elektrickém režimu, a to až 50 km (30 mil), ovšem za předpokladu, že je plně nabita. Pokud se úroveň baterie bude blížit nule, zážehový motor ji dobije během jízdy, aby byla zajištěna nepřetržitá dostupnost pohonu 4xe.

Jaké specifické technologie jsou nabízené u modelů Jeep® 4xe ve srovnání s tradičními modely této řady?

Modely Jeep® 4xe umožní řidiči jet v několika režimech: elektrickém, hybridním a také e-Save, který udržuje nabitou baterii. K dispozici jsou e-funkce, jako například eco-coaching vedoucí k účinnější a ekonomičtější jízdě, regenerativní brzdění (rekuperace) dobíjející baterie při jízdě nebo spuštění klimatizace na dálku prostřednictvím mobilního telefonu nebo časovače v palubním infotainmentu Uconnect. Modely 4xe jsou navíc vybavené specifickými prvky, včetně speciálního přístrojového panelu, specializované sekce v infotainmentu Uconnect s 8,4palcovou obrazovkou a nového režimu jízdy Sport systému Selec-Terrain, který zvyšuje výkon vozidla přidáním výkonu motoru a zlepšením odezvy řízení.

Budou modely Jeep® Renegade 4xe a Compass 4xe k dispozici také ve verzi Trail Rated?

Ano, i tyto modely Jeep® 4xe budou neschopnějšími plug-in hybridními 4x4 SUV na trhu. Elektrifikace zlepšuje jejich legendární schopnosti díky navýšení točivého momentu elektrickým motorem a také díky extrémní přesnosti v počátečních fázích rozjezdu a během jízdy v náročném terénu, kde je vyžadována redukce.

Jaké jsou klíčové vlastnosti modelů Jeep® 4xe z hlediska konektivity?

Modely Jeep® 4xe jsou a budou nabízené s nejmodernějšími systémy konektivity. Například Jeep® Renegade 4xe standardně nabízí služby UConnect Services* a poskytuje inovativní služby týkající se bezpečnosti, ochrany a komfortu. Systém Uconnect zákazníkům umožňuje získávat informace o stavu vozidla prostřednictvím specifické aplikace My Uconnect pro chytré telefony*. V této aplikaci mají zákazníci modelů Jeep® 4xe možnost najít nejbližší dobíjecí stanice nebo si na dálku nastavit teplotu v interiéru vozu.

* Některé služby My Uconnect 4xe budou aktivní od druhé poloviny roku 2020. Více informací o dostupnosti a aktivaci konkrétních služeb My Uconnect 4xe lze získat buď na oficiální internetové stránce Jeep® nebo u oficiálního prodejce značky Jeep®.

Je objem zavazadlového prostoru ovlivněn systémem 4xe?

Nikoliv. Objem zavazadlového prostoru je stejný jako u standardních verzí modelů Jeep® se spalovacími motory.

Dobíjení – otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá dobití baterie u modelů 4xe?

Dobíjení na maximální úroveň nabití trvá přibližně 1 h 36 minut při využití rychlodobíjení, ať už prostřednictvím Wallboxu (tedy vysokonapěťové domácí nabíječky pro rychlonabíjení) nebo veřejné dobíjecí stanice, nebo přibližně až 3 hodiny při nabíjení z domácí elektrické zásuvky.

Jaké systémy dobíjení nabízejí modely Jeep® 4xe?

Modely Jeep® 4xe umožňují jak standardní režim dobíjení, tak rychlodobíjení až 7,2 kW.

Lze nabíjení nějak individuálně nastavit?

Ano, a to prostřednictvím palubního infotainmentu Uconnect nebo aplikace My Uconnect z chytrého telefonu. Při dobíjení doma je třeba možné nastavit preferovaný čas dobíjení (např. přes noc) nebo zvolit úroveň výkonu dobíjení.

Co se stane, když se během cesty baterie vybije?

Vybije-li se během jízdy baterie, automaticky se nastartuje spalovací motor a v jízdě se pokračuje. Systém 4xe byl ale navržen tak, aby vždy zajišťoval minimální úroveň nabití a zachoval tak schopnosti 4x4.

Co se stane, když řidič zapomene dobít baterii?

Spalovací motor se automaticky zapne a zajistí dobití baterie vozidla. Díky tomu jsou vždy zajištěné schopnosti 4x4.

Ovlivňuje venkovní teplota nějakým způsobem stav baterie?

Baterie byly navržené tak, aby správně fungovaly při všech běžných teplotách během roku. Jejich stav však může být ovlivněn v důsledku vystavení vozidla velmi vysokým teplotám po dlouhou dobu, protože vůz využívá energii k jejich chlazení. Podobně je tomu i při velmi nízkých teplotách, kdy se energie spotřebovává na ohřev baterií. Baterie mohou být vystavené teplotám až -40°C.

Kolika způsoby je možné Jeep® 4xe dobíjet?

Jeep®4xe se dobíjí během jízdy nebo externě připojením ke zdroji elektřiny.

Jak se modely Jeep® 4xe dobíjejí během jízdy?

1- regenerativním brzděním (rekuperací): Jeep® 4xe využívá regenerativní brzdění, které převádí kinetickou energii vozidla na elektrickou, jíž pak využívá k dobíjení baterie. Kinetická energie je u konvenčních vozidel přeměňovaná v brzdách na teplo, a tudíž nijak nevyužívaná. Elektromotory spotřebovávají energii pro pohyb. Pokud však tato energie není potřebná, například při zpomalování, brzdná síla se použije obráceně k pohonu elektromotoru, a tím k výrobě elektřiny. Tento proces je známý jako regenerativní brzdění (rekuperace) a generovanou elektrickou energii převádí do baterie. Za správných podmínek lze díky regeneraci energie prodloužit provoz elektromotoru o více než 10 %.
2- v režimu e-Save: nastavením tohoto režimu na voliči hybridního pohonu 4xe systém udržuje baterie na určité úrovni nabití, nebo je může dobíjet až do nastavené prahové hodnoty.

Jak se modely Jeep® 4xe dobíjejí z externí elektrické zásuvky?

Každý Jeep® 4xe je vybavený kabelem pro domácí dobíjení (nazývaný jako Mode 2), který propojuje externí elektrickou zásuvku se zásuvkou vozidla (označena jako Type 2). Pokud tedy máte v garáži nebo před domem k dispozici běžnou elektrickou zásuvku, můžete tam Jeep® Renegade 4xe nabíjet. Baterie se dobíjejí stejnosměrným proudem, proto napájecí systém palubní sítě elektromobilu převádí tento střídavý proud ze zásuvky na stejnosměrný. Přes palubní infotainment Uconnect nebo pomocí aplikace My Uconnect*, kterou lze stáhnout do chytrého telefonu, je možné nastavit dobu dobíjení nebo úroveň výkonu nabíjení. Pro rychlejší dobíjení lze využít domácí nabíječku pro rychlonabíjení tzv. Wallbox, který dobíjí vozidlo rychleji než běžná zásuvka. Wallbox se instaluje velmi snadno (není k tomu zapotřebí specializovaný elektrikář), pouze jej musíte připojit k domácí zásuvce.

* Některé služby My Uconnect 4xe budou aktivní od poloviny roku 2020. Více informací o dostupnosti a aktivaci konkrétních služeb My Uconnect 4xe lze získat buď na oficiální internetové stránce Jeep® nebo u oficiálního prodejce značky Jeep®.

Jaké vybavení je třeba doplnit?

• Ve standardu vozu: domácí nabíjecí kabel. Všechna vozidla Jeep® 4xe jsou již vybavena standardním dobíjecím kabelem pro domácí dobíjení, to znamená takovým, který lze připojit k domácí elektrické zásuvce. • Volitelně: vysokonapěťový dobíjecí kabel (Type 3), který dovoluje nabíjení vozidel 4xe z veřejné dobíjecí stanice.

Co v souvislosti s nabíjením a kapacitou baterie znamená kWh?

kWh je zkratka pro kilowatthodinu, což je míra energie, která může být uložena v baterii. Baterie s vyšším údajem kWh má větší kapacitu, tudíž se na jedno dobití ujede více kilometrů. Samozřejmě, že skutečná kapacita baterie a její vybíjení je závislé na stylu jízdy a okolních podmínkách.

Mohou se elektromobily nabíjet v dešti?

Dobíjecí proces při běžném použití je naprosto bezpečný, a to i za deště. Uživatel není vystaven žádnému riziku úrazu elektrickým proudem.