Bezpečnostní standardy Jeep®

Jeep® Compass e-Hybrid spoléhá na širokou škálu prvků aktivní a pasivní bezpečnosti a rovněž na nejmodernější technologie, které podporují každý aspekt zážitku z jízdy.

Jeep® Wave

Adaptivní tempomat

Nový Jeep® Compass e-Hybrid je standardně vybaven adaptivním tempomatem od výbavy Limited. Jedná se o elektronický systém, který má za úkol udržovat cestovní rychlost vozidla a bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel. V případě brzdění nebo zpomalení systém automaticky přizpůsobí rychlost tak, aby byla zachovaná bezpečná vzdálenost.

Jeep® Wave

Asistent udržování v jízdním pruhu

Asistent udržování v jízdním pruhu pracuje tak, aby udržoval vás vůz ve středu jízdního pruhu. Pokud se vůz přiblíží k okraji jízdního pruhu, je systém schopen působit přímo na volant a korigovat směr jízdy vozidla.

Jeep® Wave

Autonomní řízení úrovně 2

Pojetí budoucnosti mobility očima značky Jeep® nese název Highway Assist System (HAS). Jedná se o nový systém autonomního řízení úrovně 2, který se u modelu Jeep® objevuje vůbec poprvé. Systém kombinuje adaptivní tempomat a asistenci udržování v jízdním pruhu, díky čemuž udržuje vůz v bezpečném odstupu od vpředu jedoucích vozidel, zajišťuje konstantní rychlost a pozici uprostřed jízdního pruhu na dálnicích. Jeep® Compass je první vůz řady, který umožňuje autonomní řízení úrovně 2.

Zaměřeno na cestu před vámi

V novém modelu Jeep® Compass e-Hybrid je standardem sada bezpečnostních systémů a špičkových technologií, které podporují váš zážitek z jízdy a zajišťují bezpečnost a pohodu všech na palubě.

Jeep® Wave

Asistent pozornosti řidiče

Tento systém byl navržen tak, aby detekoval úroveň únavy řidiče a zároveň navrhl ideální okamžik, kdy si dát pauzu od řízení. Palubní deska je vybavena senzorem, který každých sedm minut snímá sítnici řidiče, aby vyhodnotil stupeň jeho bdělosti. V případě, že zjistí, že řidič potřebuje přestávku, upozorní jej zvukovým signálem a na přístrojovém panelu rozsvítí kontrolku ve tvaru šálku kávy.

Jeep® Wave

Autonomní brzdění s detekcí chodců

Nový Jeep® Compass e-Hybrid je schopen zabránit čelnímu nárazu nebo zmírnit jeho následky s vozidly, překážkami nebo chodci. Pokud řidič dostatečně nereaguje a přední radar zjistí přítomnost překážek v dráze vozu, samočinně aktivuje autonomní brzdění, aby se vyhnul nárazu nebo alespoň zmírnil jeho následky.

360° kamera

Nová technologie podpory řízení přichází na pomoc při parkovacích manévrech. 360° kamera promítá obraz vozu pohledem shora na displej infotainmentu, což vám dává větší kontrolu během manévrování.